Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zielona biblioteka

Redakcja, 08.03.2024, 22:55

Gmina Sieradz otrzymała ze środków budżetu województwa łódzkiego blisko 152 tys. zł dofinansowania na zagospodarowanie nowo wybudowanej biblioteki w Charłupi Małej. Ma to być jednocześnie czytelnia na łonie natury.

← REKLAMA

Zadanie to obejmuje m.in. demontaż starego i montaż nowego ogrodzenia, elementy małej architektury oraz tablicę informacyjno-edukacyjną. Teren wokół biblioteki ma być odwodniony, pojawia się też ściany zielone (wertykalne) z roślinami i automatycznym nawadnianiem. Wzdłuż ogrodzenia biblioteki będą sadzone rośliny, a przy budynku pojawią się też wyspy roślinno-skalne.

- Chcemy, by bilioteka w Charłupi Małej zyskała na wyglądzie, ale też stała się lokalną oazą ciszy i spokoju, gdzie czytelnik obcując blisko z przyrodą będzie mógł spokojnie przenieść się do świata książek. Co ważne, ogród wertykalny w całości będzie budowany z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki specjalnej technice wykonania będzie tam również zachowywana dłużej wilgoć w podłożu wokół roślin co da oszczędność wody. Inny atut tego rozwiązania to możliwość tworzenia różnorodnych kompozycji roślin - podkreśla Jarosław Kaźmierczak, wójt gminy Sieradz.

Samorząd gminny otrzymał wspomniane dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach projektu pn. Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody Przyjazne Naturze na 2024 r. Wartość inwestycji w Charłupi Małej to prawie 169 tys. zł.

Fot. Gmina Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj