Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pisarka dla dzieci w bibliotece w Brąszewicach

Redakcja, 13.05.2016, 15:18

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w placówce w Brąszewicach odbyło się spotkanie z Elżbietą Bednarczyk, pisarką, tancerką i aktorką.

← REKLAMA

Bednarczyk od 30 lat mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: "Kłótnia w tornistrze", "Zimowa przygoda królika", "Figlarne myszki" czy "Chciwy niedźwiadek". W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych.

Uczestnikami trzech spotkań było około 160 dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. W ich trakcie pisarka rozmawiała z najmłodszymi mieszkańcami o poszanowaniu drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, zachęcała do czytania książęk.
Opowiadała również o tym, jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Na zakończenie spotkania miała jeszcze dla widowni niespodziankę. Odkryła przed zgromadzoną publicznością swój talent aktorski, wykonując taniec cygański.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki "Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj