Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Burmistrz z wizytą NFOŚiGW

Redakcja, 29.02.2024, 23:40

W dniu 29 lutego br. odbyła się wizyta gospodarcza burmistrza Błaszek Piotra Świderskiego w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z zastępcą prezesa zarządu NFOŚiGW Józefem Matysiakiem.

← REKLAMA

Rozmowy były łatwiejsze, gdyż Panowie znają się z prac samorządowych. Czwartkowa wizyta dotyczyła omówienia bieżących spraw związanych ze skutecznym i efektywnym wspieraniem działań na rzecz środowiska oraz pozyskiwaniem nowych źródeł finansowania z zakresu inwestycji proekologicznych. Gmina Błaszki posiada opracowaną strategię elektromobilności, która ma na celu ograniczenie emisji i poziomu hałasu generowanego przez sektor transportowy oraz stworzenie warunków dla elektromobilności w gminie.

Podczas wizyty burmistrz przedstawił plany związane z wprowadzeniem i stworzeniem sieci transportowej przyjaznej dla pojazdów elektrycznych oraz zakupem taboru opartego o napęd elektryczny w zakresie realizacji dowozu do szkół przez Samorząd. Rozwój elektromobilności ma ogromny wpływ na poprawę jakości powietrza, a tym samym na poprawę zdrowia publicznego. Rozmawiano także o kolejnych działaniach, jakie w przyszłości można przeprowadzić na terenie gminy Błaszki z zakresu ochrony środowiska.

Wizyta stanowiła ważny krok w kierunku budowania partnerstwa pomiędzy samorządem a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz potwierdziła zobowiązanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju na szczeblu lokalnym, zaplanowano kolejne spotkania w tym zakresie.

Fot. Gmina Błaszki

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj