Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pościg za nietrzeźwym

Redakcja, 13.11.2020, 07:15

Policjanci z komisariatu w Błaszkach po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 38-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego uciekał przed radiowozem okolicznymi drogami i po polach. W końcu porzucił samochód i uciekał pieszo. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i sądowy dożywotni zakaz kierowania.

← REKLAMA

7 listopada br. około godziny 18.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał informację, że przez miejscowość Kamienna Wieś (gm. Błaszki) porusza się volkswagenem prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol z komisariatu w Błaszkach. Patrolując wskazaną miejscowość policjanci zauważyli samochód odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Mundurowi jechali za nim, dając kierowcy świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania. Kierujący jednak nie reagował i gwałtownie przyspieszył. Uciekał przed radiowozem jadąc "wężykiem" po okolicznych drogach i polach. Podczas ucieczki wielokrotnie stwarzał poważne niebezpieczeństwo uderzenia w drzewo czy też w ogrodzenia posesji.

Następnie mężczyzna wjechał na posesję, porzucił samochód i uciekł w pola. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 38-letni kierowca volkswagena został osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy kierował na "podwójnym gazie". Mężczyzna miał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie sadowego zakazu podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj