Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Będzie remont drogi

Redakcja, 17.06.2019, 13:12

Będzie kontynuacja remontu ciągu drogowego Wróblew - Wągłczew Gruszczyce, łączącego gminy Wróblew i Błaszki. W ubiegłym roku oddano do użytku odcinek z Wróblewa do Wągłczewa, w 2019 wyremontowana zostanie druga część drogi: Wągłczew - Gruszczyce.

← REKLAMA

Zadanie, polegające na przebudowie ponadczteroipółkilometrowego odcinka z Wągłczewa do Gruszczyc, znalazło się na 13. miejscu listy powiatowych inwestycji przewidzianych do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Gwarantuje to dotację w wysokości 3 mln zł.

Pozostałą częścią kosztów inwestycji podzielą się samorządy powiatu sieradzkiego i gminy Błaszki - po 1,6 mln. Razem daje to kwotę 6,2 mln.

Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu przygotowuje właśnie dokumentację potrzebną do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót. W zakresie inwestycji będzie poszerzenie jezdni do 6 metrów poza terenem zabudowanym i do 7 w zabudowanym oraz wykonanie odwodnienia i poboczy.

Fot. Powiat Sieradzki/Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj