Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Fundacja Młodzi Ludziom Borysław doradzi prawnie

Redakcja, 06.12.2016, 13:15

Zarząd Powiatu Sieradzkiego rozstrzygnął konkurs na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku. Punkty w Błaszkach, Złoczewie i Warcie od 1 stycznia obsługiwać będzie Fundacja Młodzi Ludziom Borysław.

← REKLAMA

Przypominamy, że punkty nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonują od 1 stycznia 2016 r. na podstawie ustawy z 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Zgodnie z jej przepisami (art. 8 ust. 1), "zadanie polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej realizowanym przez powiat".

W powiecie sieradzkim funkcjonuje pięć takich punktów: dwa w Sieradzu (w Starostwie Powiatowym i w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1) oraz po jednym w terenowych szkołach ponadgimnazjalnych podległych Powiatowi, a więc w Błaszkach, Warcie i Złoczewie. Na prowadzenie trzech punktów w terenie konieczne jest przeprowadzenie konkursu. Prawników do dwóch punktów w Sieradzu wyznaczają: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi i Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi. Zarząd Powiatu Sieradzkiego podpisał już porozumienia z obydwiema radami i oczekuje na wyznaczenie prawników obsługujących punkty.

Fundacja Młodzi Ludziom Borysław była jednym z 11 stowarzyszeń z całego kraju, które złożyły oferty w konkursie. Oceniała je komisja konkursowa w składzie: przewodniczący - wicestarosta sieradzki Marek Kanicki, członkowie - Michał Wzgarda, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego, Elżbieta Cieślak, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sieradzu, Piotr Świderski, sekretarz Powiatu, Wiesław Skorupa, główny specjalista w Wydziale Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich starostwa oraz Anna Popławska, inspektor w Wydziale Spraw Społecznych starostwa.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 r. będą działać w tych samych godzinach, w jakich funkcjonowały w mijającym 2016. Harmonogram ich pracy znajduje się na stronie internetowej Powiatu Sieradzkiego w zakładce "Nieodpłatna pomoc prawna".

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj