Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

W urzędzie poniosły go nerwy. Interweniowała policja

Redakcja, 06.04.2016, 09:16

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Jeden z mieszkańców w poniedziałek awanturował się w Urzędzie Gminy i Miasta Błaszki. Mężczyznę uspokajali policjanci.

← REKLAMA

Poniedziałek w błaszkowskim urzędzie to dzień rozmów burmistrza z mieszkańcami. Jeden z nich jednak chciał wtargnąć siłą, awanturował się i swoim zachowaniem stwarzał potencjalne zagrożenie dla innych czekających na spotkanie, dlatego urzędnicy wezwali policjantów. Powody jego wizyty nie są znane. Włodarz Błaszek Karol Rajewski snuje podejrzenie, że mężczyzna mógł być zmanipulowany przez jego oponentów, tym bardziej, że to nie pierwsza taka sytuacja.

- To nie jest pierwszy incydent, który miał miejsce w urzędzie. Wiemy doskonale, że sytuacja w naszej gminie jest napięta i podsycana przez osoby, które są mi nieprzychylne, które nie dostały się do urzędu w sposób jaki chciały i to powoduje, że ludzie są manipulowani i budzą się w nich takie niezdrowe emocje. Powiem szczerze, że już wcześniej otrzymywałem anonimy z groźbami, pojawiały się także groźby karalne na stronach internetowych, zgłaszałem do prokuraturze, było to umarzane. Grożono mi nawet śmiercią. Też taka historia spotkała mojego tatę, został zamordowany, dlatego też troszeczkę poważniej do tego podchodzę i mamy zamiar wszcząć procedurę zabezpieczającą urząd przed takimi atakami - mówi burmistrz Błaszek Karol Rajewski.

Zdarzenie potwierdza nam też oficer prasowy sieradzkiej policji młodszy aspirant Paweł Chojnowski.

- Z uwagi na fakt, że jedna z osób nie była zapisana na wizytę u pana burmistrza, zachowywała się niepoprawieni, w związku z czym została poproszona policja. Policjanci na miejscu uspokoili mężczyznę, który za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł - mówi Chojnowski.

Fot. UMiG Błaszki

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_11195 (IP: *.*.247.120), 06.04.2016, 16:08
  Po tym zdarzeniu godzącym w naszego "zbawiciela gminy i miasta, jedynego oraz nie kwestionowanego autorytetu" jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym co się wydarzyło.Dlatego też ŻĄDAMY CAŁODOBOWEJ OCHRONY dla naszego burmistrza,
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11196 (IP: *.*.252.29), 06.04.2016, 18:49
  porażka co się w tej gminie dzieje... wszędzie tylko akcje konspiracje i brak kultury... WSTYD co się dzieje...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11209 (IP: *.*.107.67), 07.04.2016, 16:43
  Bo tam powinni wpuszczać tylko w krawatach-klient w krawacie jest mniej awanturujący się...:)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11276 (IP: *.*.140.3), 20.04.2016, 17:40
  Śmiechu warte. Jak zwykle napedzanie głupich kąśliwych uwag. wstyd, Burmistrzu - jest to wszystko nienormalne.. W kazdej gminie wyborcy przyjmowani są na bieząco , w ramach potrzeb a nie od wielkiego dzwonu. Prowokuje Pan do takich zachowań a poza tym, Pańskie działania ośmieszają gminę Błaszki.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj