Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Oświadczenie burmistrza Błaszek

Redakcja, 04.02.2016, 14:30

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Czytelnicy zamieścili 21 komentarzy
21

Burmistrz Błaszek Karol Rajewski z powodów finansowych chce w gminie zamknąć kilka małych szkół - poseł PiS Marek Matuszewski zagroził, że jeśli do tego dojdzie to nazwisko Rajewskiego zostanie wykreślone z listy członków tej partii.

← REKLAMA

Przypomnijmy, że w gminie Błaszki chce się zamknąć pięć z ośmiu szkół, z powodu zbyt małej ilości uczniów, a dużych kosztów związanych z utrzymaniem placówek. Co więcej, burmistrz uważa, że jeśli nie się tego nie zrobi, gminie grozi bankructwo. Na jednej z ostatnich sesji gminnych radni podjęli uchwałę o likwidacji szkół.

-Tak naprawdę radni nie mieli innego wyjścia, stoję murem za radnymi, którzy zdecydowali się na ratowanie gminy i jej finansami. Niestety, ktoś musiał stać się ofiarą i okazało się, że ta moja chęć naprawy sytuacji i ratowania gminy skończyła się tym, że pan poseł Matuszewski publicznie, w programie na żywo, zlinczował mnie, oświadczając, że zostałem wykreślony z list Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście nie zgadzam się z tym, bo dla mnie jedynym prezesem jest pan Jarosław Kaczyński i do tej pory nie mam żadnych informacji na piśmie, że z tej partii zostałem wykluczony, dlatego też wystosowałem do pana Jarosława Kaczyńskiego pismo w tej sprawie z prośbą o pomoc, dlatego że jest to krzywdzące dla człowieka, który przez 10 lat był członkiem PiS i pracował na rzecz tej organizacji jako radny powiatowy, a także już teraz, przez rok jako burmistrz. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia - mówi burmistrz Karol Rajewski.

Jak mówi Rajewski, poseł Matuszewski przyjechał samowolnie do Błaszek i oświadczył, że burmistrz został wykreślony z list PiS.

Treść oświadczenia burmistrza Karola Rajewskiego

Fot. Karol Rajewski

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (21)

 • ~gość_10654 (IP: *.*.255.6), 04.02.2016, 17:04
  ten Rajewski jest niezrównoważony
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10655 (IP: *.*.3.254), 04.02.2016, 18:14
   dlaczego?
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10658 (IP: *.*.159.125), 04.02.2016, 20:08
   Proszę nie obrażać człowieka!
   -1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10657 (IP: *.*.84.154), 04.02.2016, 20:05
  hahahha....normalnie robi z sb pośmiewisko i z całej gminy, mysli ze Kaczynski mu pomoze?? Buhahaha...do psychiatry go wyśle:))
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10659 (IP: *.*.239.219), 04.02.2016, 20:48
  Moim zdaniem szkoły poniżej 30 uczniów powinny być zamknięte. Ale nie takie jak w Kwaskowie (ok.70) Uczniowie z naszej gminy, którzy mieszkają przy jej granicach pouciekają do sąsiednich gmin...
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10660 (IP: *.*.166.161), 04.02.2016, 21:17
   Ciekawe skąd takie dane, ktoś przeprowadzał jakąś ankietę, rodzice coś zdeklarowali? Już widzę jak z Warty czy Stawu wysyłany jest autobus aby zabrać 2 dzieci buntowniczki z Morawek ha ha ha. Czy ten wpis nie jest aby po to aby siać ferment?
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10661 (IP: *.*.127.137), 04.02.2016, 21:23
   Wspomniana przez ciebie szkoła jest integracyjna, a takiej szkoły nie da się zlikwidować (nie ma w promieniu 20km podobnych warunków, które trzeba zapewnić dzieciom w przypadku likwidacji takiej szkoły, gdyby jej nie było na liście do likwidacji nie byłoby tematu. ,,,, swoją drogą burmistrz jest ofiarą nieformalnej koalicji po-psl którą sobie wyhodował pod bokiem i jego rękoma robią wszystko co im pasuje a on w gruncie rzeczy został sam i dalej w to brnie biorąc na siebie ciężar odpowiedzialności, wszyscy to widzą z wyjątkiem burmistrza.
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10663 (IP: *.*.166.161), 04.02.2016, 23:45
   W ramach uzupełnienia informacji... czy szkoła w Kwaskowie ma formalnie status szkoły integracyjnej? Czy otrzymała taki "przydomek" bo uczęszcza tam kilkoro dzieci niepełnosprawnych ?
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10355 (IP: *.*.232.37), 05.02.2016, 08:16
   gość_10661 jeżeli chodzi o Kwasków to jest w promieniu 20km inna szkoła integracyjna: Szkoła nr 8 w Sieradzu
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10664 (IP: *.*.166.161), 05.02.2016, 09:45
   Szkoła Podstawowa w Sieradzu już z nazwy jest integracyjna...Szkoła podstawowa w Kwaskowie to zwykła podstawówka, tyle że jest tak kilkoro chorych dzieci. To była decyzja dyrektora, że je tam przyjął. Równie dobrze mogły uczęszczać do każdej innej szkoły!
   -3
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10665 (IP: *.*.29.88), 05.02.2016, 10:02
   Szkoła Podstawowa w Kwaskowie to szkoła z oddziałami integracyjnymi. Różnica między szkołą integracyjną a szkołą z oddziałami integracyjnymi jest taka, że nie wszystkie klasy są integracyjne. Nie można powiedzieć że Szkoła Podstawowa w Kwaskowie to zwykła podstawówka, integracyjne klasy podlegają innym przepisom i innym metodom nauczania. Owszem dzieci chore mogłyby uczęszczać do innych szkół ale wtedy byłyby nauczane jak każde inne dziecko. Chyba nie o to chodzi aby wymagać od chorego dziecka tego samego co od zdrowego nie zapewniwszy mu odpowiedniego sposobu nauczania?
   W promieniu 20km od Kwakowa jest inna szkoła integracyjna: Szkoła nr 8 w Sieradzu - tak, tylko ta szkoła przyjmuje uczniów z terenu Miasta i Gminy Sieradz, z innych gmin nie. Sprawdzone w praktyce.
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10664 (IP: *.*.166.161), 05.02.2016, 10:34
   Dziękuje za wyjaśnienie, czyli Szkoła Podstawowa w Kwaskowie to nie jest szkoła integracyjna jak to jest rozgłaszane. Skoro w Kwaskowie udało się utworzyć oddziały integracyjne to jaki problem jest w tym aby otworzyć je w innej szkole... to kwestia chęci i zaangażowania dyrekcji ?
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10672 (IP: *.*.232.224), 05.02.2016, 22:22
   Szkoła Podstawowa w Kwaskowie posiada oddziały integracyjne. Problem jest w tym niedoinformowany internauto że taką szkołę trzeba odpowiednio dostosować, pozbawić barier architektonicznych. Przystosować dla dzieci niepełnosprawnych tak, aby była dla nich bezpieczna. Bo o ile zdrowe dziecko poradzi sobie świetnie w szkole masowej, dziecko niepełnosprawne już niezupełnie. Radzę porozmawiać z rodzicami tych dzieciaków, porozmawiać z jakimś niezależnym terapeutą, poczytać w Internecie o niepełnosprawnościach a dopiero później udawać specjalistę. Bo specjalistą tutaj to może być tylko rodzic chorego dziecka. Jak masz jakieś wątpliwości, jedź do Kwaskowa, popytaj rodziców, poznasz dzieci i sam sprawdzisz czy będą w stanie poradzić sobie np. w SP w Błaszkach. I wtedy się wypowiedz.
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10673 (IP: *.*.179.106), 05.02.2016, 22:29
   Taka szkoła musi mieć odpowiedni pomieszczeni np do zmiany pampersa w razie potrzeby, przystosowane łazienki, odpowiednie podjazdy itp. Powstawanie takiej placówki to proces wieloletni, musi być mnóstwo dodatków, które w normalnych szkołach nie są wymagane, a to są koszty których nikt nie udźwignie budując od podstaw,
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10662 (IP: *.*.214.126), 04.02.2016, 23:14
  a dla czego pan sekretarz ściąga swoich znajomych i swoją rodzinę na stanowiska w gminie??? jego żona już pracuje w naszej gminie (a miało nie być kumoterstwa )
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10655 (IP: *.*.3.254), 05.02.2016, 01:41
   Jako kto pracuje? bez pomówień m tu.
   -2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10664 (IP: *.*.166.161), 05.02.2016, 09:40
   To gdzie w Błaszkach pracuje sekretarzowa?
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10666 (IP: *.*.140.3), 05.02.2016, 10:11
  Wszyscy wiedza, ze Burmistrz Błaszek to król internetu. Gdyby był konkurs na samorządowca, który spędza najwięcej czasu na facebooku, z pewnością ten Pan by wygrał. Prowadzi kilka profilu na Facebooku, ma swoja strone internetowa- strona gminy to tez jakby strona tego Pana. Wystarczy wejsc by sie przekonac...

  Nie sposób, by człowiek pisząc tyle rzeczy w sieci mógł zajmować się solidnie pracą.

  Gdyby Pan Rajewski chciał dobrych rozwiązań DLA LUDZI a nie dla kolesi, to by wyszedł do dyskusji i rozmów. Nie zrobił tego i oczywiste, ze nie ma dobrych intencji.
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9959 (IP: *.*.103.228), 05.02.2016, 12:20
  A ja z zaciekawieniem przyglądam się Rajewskiemu. Oczywiście można go nie lubić, ale facet sprawił że mała mieścina, jaką są Błaszki, odgnuśniała i zaczęło tam się coś dziać. Wcześniejsze trwałe układy powodowały, że był spokój, ale spokoju to się szuka w lesie albo na urlopie. Panie Rajewski, nie ważne, czy się z Panem zgadzam, czy nie, ale szanuję Pana, jak każdego człowieka, który próbuje coś zmieniać wokół nas.
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10655 (IP: *.*.3.254), 06.02.2016, 17:21
   Dobrze mówi, polać mu!
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_10677 (IP: *.*.166.161), 07.02.2016, 21:42
  Gość ma kręgosłup, którego brakuje niejednemu włodarzowi... Gdyby nie banda durni, którzy mu przeszkadzają w rządzeniu Błaszki mogłyby być przekładem !!!
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj