Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kontrowersyjny RIPOK

Redakcja, 15.06.2015, 18:49

Mieszkańcy wsi Chabierów, Chociszew i Grabów w gminie Błaszki boją się, że po wybudowaniu RIPOKu w Chabierowie pogorszy się ich życie.

← REKLAMA

14 czerwca odbyło się spotkanie burmistrza gminy i miasta Błaszki Karola Rajewskiego z mieszkańcami wsi Chabierów, Chociszew i Garbów, w sprawie planów budowy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych na terenie sołectwa Chabierów. W spotkaniu uczestniczyli również radni gminy: Michał Kołodziejczak, Ireneusz Hendrysiak i Julian Kozielski.

Grupa mieszkańców czuje się oszukana i żąda wstrzymania budowy zakładu, gdyż obawia się o własne zdrowie i życie. Burmistrz przedstawił posiadaną dokumentację dotyczącą tej inwestycji, ale ze względu na fakt, że to nie on podejmował decyzje w tej sprawie zaproponował przeprowadzenie ponownych konsultacji społecznych z mieszkańcami.

Wstępnie ustalono, że do 22 czerwca mieszkańcy mają zebrać podpisy przeciwników i zwolenników tej inwestycji. Następnie zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami, radnymi i inwestorem. Na spotkanie burmistrz zaprosi byłego burmistrza Piotra Świderskiego i jego zastępcę Krzysztofa Stępińskiego oraz ogólnopolskie media. Burmistrz zapowiedział, że w przypadku zdecydowanego sprzeciwu mieszkańców stanie po ich stronie.

Fot. UGiM Błaszki

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj