Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Błaszki

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Turniej charytatywny w Błaszkach

Redakcja, 28.12.2014, 14:51

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W sobotę 27 grudnia w hali sportowej w Błaszkach odbył się po raz trzeci turniej halowej piłki nożnej. W tym roku zbierano pieniądze na rzecz trzech osób chorych z gminy Błaszki.

← REKLAMA

Głównymi organizatorami turnieju są: Mariusz Stępiński - wychowanek Piasta Błaszki, a obecnie piłkarz Wisły Kraków oraz Piotr Goplarek występujący w lokalnych drużynach.

- Na początku nie myśleliśmy o turnieju charytatywnym. Chcieliśmy dać ludziom troszkę piłki nożnej w lepszym wydaniu. Później stwierdziliśmy, że jak są już gwiazdy i przychodzą ludzie, to spróbujemy coś zebrać - mówi o początkach inicjatywy Piotr Goplarek.

Tegoroczny turniej odbył się pod hasłem "Pomagamy od serca". Zebrane środki podczas pierwszego turnieju zostały przekazane na rzecz WOŚP - to ponad 3 tys. zł. W zeszłym roku turniej odbył się już z przeznaczeniem na pomoc 2-letniej Kasi i wówczas zebrano blisko 10 tys. zł. W tym roku pomoc zorganizowana została dla trzech osób: 11-miesięcznej Nadii, 34-letniej Agnieszki i 40-letniej Magdy. Dwie ostatnie chorują na stwardnieje rozsiane.

Podczas sobotniego turnieju odbyła się licytacja piłek czy koszulek z podpisami znanych piłkarzy. Można było też zobaczyć obecnych i byłych czołowych polskich piłkarzy, takich jak: Józef Młynarczyk - piłkarz reprezentacji Polski, Łukasz Masłowski, Adrian Budka czy Rafał Pawlak.

- Chęć niesienia potrzeby i miłość do piłki - mówi Jacek Wzgarda o powodzie, dla którego wziął udział w imprezie. - To wspaniały gest - uważa Janusz Lisowski.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj