Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czego należy się wystrzegać przed wzięciem kredytu hipotecznego?

Redakcja, 03.10.2019, 02:05

Pożyczki hipoteczne charakteryzują się przyznawaniem najwyższych kwot klientom, przez co są dość restrykcyjne. Nie chodzi jedynie o konieczność posiadania odpowiedniego wkładu własnego, a o uniknięcie pewnych sytuacji, które bank potraktuje z dezaprobatą. W jaki sposób?

← REKLAMA

Negatywna decyzja banku w sprawie przyznania kredytu spowodowana jest wieloma czynnikami. Mowa, chociażby o tych, na które klient aktualnie nie ma wpływu, jak liczba osób na utrzymaniu, czy przedmioty kupione wcześniej na raty. W niniejszym artykule przyjrzymy się tym pośrednim, których znajomość pomoże zainteresowanym w zdobyciu potrzebnej pożyczki gotówkowej.

1. Nie wysyłajcie wniosków zaraz po zmianie miejsca pracy

Wymogiem pewnych banków jest przedstawienie przez klienta dowodów wpłat pensji od pracodawcy, co pozwoli im na zapoznanie się z jego sytuacją finansową. Muszą pochodzić z dwóch-trzech miesięcy wstecz, bez tego nie zostanie rozpoczęta procedura weryfikacyjna. Co ciekawe, część instytucji bankowych potrzebuje tylko jednej udokumentowanej pensji. Dobrze jest też zmienić pracę na tę z faktycznie lepszym wynagrodzeniem, ponieważ przyczyni się do skutecznej budowy wyższej zdolności kredytowej petenta.

2. Nie wysyłajcie wniosków zaraz po założeniu własnego przedsiębiorstwa

W momencie, w którym jako podmiot biznesowy oczekiwaliśmy otrzymania pożyczki w wysokości kilkuset tysięcy złotych, ten błąd całkowicie przekreśli nasze szanse na powodzenie. Banki nie przyznają takich pożyczek nowo powstałym przedsiębiorstwom. Powód jest prozaiczny: wzrasta ilość młodych firm ogłaszających upadłość po maksymalnie dwóch latach od ich założenia, co jawi się dla pożyczkodawców jako ryzykowny segment.

Niezbędne będzie zatem posiadanie korzystnej minimum rocznej historii finansowej firmy. Jeśli nie chcemy się zawieść, dobrze jest albo wstrzymać się z rozpoczęciem działalności (w celu zapoznania się z oczekiwaniami rynkowymi), albo efektywnie nią zarządzać i zakończyć rok fiskalny na dobrym poziomie.

3. Nie wysyłajcie wniosków zaraz po wzięciu pożyczki od innego banku

Jeśli bank zauważy, że niedawno wzięliście kredyt hipoteczny od innej instytucji bankowej, to z pewnością odmówi wam udzielenia kolejnej pożyczki. Większe comiesięczne zobowiązanie generują mniejszą zdolność kredytową. Dodatkowo niekorzystne będzie dla banku nawiązanie współpracy z osobą posiadającą wiele zadłużeń.

Fot. Materiał Partnera / Expander

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj