Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Spirala zadłużenia - jak skutecznie z niej wyjść?

Redakcja, 31.10.2017, 09:00

Główną zaletą pożyczek chwilówek jest łatwość ich otrzymania, szybka weryfikacja wniosku kredytowego i błyskawiczne wypłacanie pieniędzy przez firmę pożyczkową. Porównując to do ofert banków, różnica jest ogromna.

← REKLAMA

Wymienione wyżej zalety często doprowadzają do tego, że kredytobiorcy nie zastanawiają się nad swoją sytuacją finansową, nie analizują możliwości spłaty kredytów, co skutkuje tym, że biorą kolejne pożyczki, zwiększając swoje zadłużenie. W pewnym momencie może się okazać, że nie są już w stanie spłacić swojego zobowiązania w terminie. Po pewnym czasie pożyczka trafia do windykacji.

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Pierwszą zasadą skutecznego wychodzenia z zadłużenia jest przede wszystkim nie unikanie działania. Należy skontaktować się z firmą pożyczkową, u której mamy przeterminowany dług i dogadać nowe warunki spłaty. Trzeba wiedzieć, że firmom pożyczkowym też zależy na tym, by ich klienci uregulowali swoje zobowiązania.

Innym rozwiązaniem może być wzięcie kredytu konsolidacyjnego na kilka chwilówek. Dzięki niemu można spłacić wszystkie zobowiązania w pewnym okresie czasu, co miesiąc uiszczając ustaloną ratę. Więcej informacji na temat tego sposobu wychodzenia z pętli zadłużenia znajduje się w tym artykule.

Odpowiednio wybrana pożyczka to gwarancja uniknięcia kłopotów

Należy podkreślić, że oferty firm pożyczkowych potrafią bardzo różnić się między sobą. Przykładowo w jednej firmie otrzymamy pierwsza pożyczkę za darmo, a w innej będziemy musieli zapłacić za nią nawet kilkaset złotych. Dlatego tak bardzo istotne jest wybranie odpowiedniej oferty, która będzie dla nas po prostu najtańsza. W tym celu warto skorzystać z aktualnych zestawień, które pokazują najbardziej atrakcyjne pożyczki. Są one zamieszczone np. na serwisie Pożyczkowy Portal. Skorzystaj z niego zawsze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Będziesz miał wtedy gwarancję, że weźmiesz najtańszą ofertę.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj