Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zalety budowy domu z wolnostojącym garażem

Redakcja, 18.10.2017, 12:41

Przeglądając gotowe projekt domów, można natknąć się na różne rozwiązania, gdy chodzi o umiejscowienie garażu względem budynku mieszkalnego. Najczęściej spotyka się go wpisanego w bryłę albo też jest wolnostojący. Poniżej zajmiemy się zaletami tego drugiego wariantu. O czym należy wiedzieć?

← REKLAMA

Możliwość rozłożenia prac na etapy

Dla każdego inwestora decydującego się na budowę domu jednorodzinnego kwestie finansowe są niezmiernie ważne. Nawet jeśli mamy zgromadzone na budowę dość wystarczające fundusze, to i tak musimy dokładnie kontrolować wydatki. Nawet przez jedną niewinną, wydawałoby się zmianę, potrafią one niesamowicie wzrosnąć. Dlatego też możliwość odłożenia jakiejś rzeczy w czasie, aby lepiej urządzić przestrzeń mieszkalną, jest dobrym wyjściem. Tak właśnie jest z garażem wolnostojącym, który może powstać trochę później, aniżeli cała bryła domu. W przypadku projektu, gdzie jest on połączony z budynkiem jest to niemożliwe. Wszystkie prace muszą być wykonane jednocześnie. Możliwość przeprowadzenia prac w etapach jest dla wielu osób sporym atutem.

Więcej możliwości zagospodarowania posesji

Garaż, który jest osobnym budynkiem to więcej możliwości, gdy chodzi o zagospodarowanie terenu. Wcale nie musi on stać w jednym rzędzie z domem. Wręcz przeciwnie, możemy z pomocą takiej dodatkowej bryły wpływać na ogólny klimat posesji. Sprawić, że sam układ będzie znacznie ciekawszy. Wersja wolnostojąca może być ładną ozdobą, o ile rzeczywiście budynek jest zrobiony z gustem i nie odbiega bardzo od stylistyki przyjętej przy budowie domu. Można dodatkowo zdecydować się na drewnianą wiatę, służącą jako letnia altana, albo zadaszone miejsce, do wykonywania różnych prac na świeżym powietrzu. Będzie ona doskonale prezentowała się z niewielką bryłą wolnostojącą.

Rozdzielenie przestrzeni mieszkalnej od roboczej

Pokój, przy którym znajduje się miejsce na samochód, może być niedostatecznie doświetlony. Na jednej ze ścian nie będzie można zrobić okien, które wpuszczają przyjemne, naturalne światło do wnętrza. Dlatego należy mieć tego świadomość, gdy decydujemy się na garaż wpisany w bryłę całego budynku. Gdy mowa o wolnostojącym schronieniu na nasz samochód, to takich niedogodności nie ma. Istnieje też wyraźny podział ról na dom, jako miejsce typowo mieszkalne, oraz na garaż, który może być także składzikiem na narzędzia, punktem różnych napraw i ogólnie przestrzenią na bardziej brudzące zajęcia.

Aby ostatecznie zadecydować i dokonać wyboru pod kątem rodzaju garażu, warto obejrzeć jedne i drugie gotowe projekty na https://www.domoweklimaty.pl/. A trzeba powiedzieć, że jest ich naprawdę sporo, dlatego można sprawdzić, jakie możliwości wchodzą tutaj w grę. Wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj