Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Samochody firmowe pod nadzorem

Redakcja, 18.08.2016, 13:53

Przedsiębiorstwa transportowe coraz częściej wyposażają swoje samochody w urządzenia rejestrujące trasę przejazdu. Są to zarówno urządzenia GPS i inne lokalizatory, jak i kamery montowane za przednią szybą pojazdu.

← REKLAMA

O ile te pierwsze mają znaczenie w przypadku kontroli spalania paliwa i ekonomii jazdy, te drugie chronią przedsiębiorstwo w razie wypadku, którego nie spowodował pracujący w nim kierowca.

Wypadek w czasie pracy

Wypadek z udziałem kierowcy zawodowego w czasie pracy jest bardzo stresującym wydarzeniem zarówno dla samego pracownika firmy transportowej, jak i dla przedsiębiorcy, który martwi się zarówno o podwładnego, jak i stan pojazdu. Choć właściciele firm przewozowych ubezpieczają się od kolizji, zwykle zależy im też na tym, by nie musieć ponosić dodatkowych kosztów związanych z uszkodzeniami pojazdów innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli uszkodzenia te powstały w wyniku nieprawidłowej jazdy kierowcy pracującego w przedsiębiorstwie, ubezpieczyciel może w przyszłości żądać od biznesmena płacenia wyższych składek na polisy. Właściciele firm transportowych starają się więc za wszelką cenę udowodnić, że pracujący dla nich kierowcy jeżdżą prawidłowo.

Aby zyskać dowody na to, że kierowca zatrudniony przez przedsiębiorstwo przewozowe jechał zgodnie z przepisami, właściciele firm coraz częściej sięgają po kamery rejestrujące trasę przejazdu. Są to na przykład urządzenia sprzedawane na stronie http://www.visiontrack.com, na której można znaleźć kamery nagrywające obraz o bardzo wysokiej jakości. Dzięki tego typu sprzętom kierowca może przedstawić co działo się na trasie przed kolizją i w czasie jej wystąpienia oraz szybko oczyścić się z zarzutów o spowodowanie wypadku. Dodatkowo sam przedsiębiorca może upewnić się, jak zachował się na drodze jego podwładny.

Czas nagrywania trasy i jakość obrazu

Zwykle firmy transportowe stawiają na wysokiej jakości kamery, dzięki którym mogą uzyskać nie tylko doskonałą jakość nagrywanego obrazu, ale również filmować trasę przez co najmniej 24 godziny bez uraty zapisu. Tak długi czas nagrywania sprawia, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo zabezpieczenia danych zarejestrowanych przez urządzenie w razie pojawienia się takiej potrzeby. Co ważne, koszt zakupu takich kamer nie jest wysoki, a korzyści, jakie może dzięki nim osiągnąć firma są ogromne. Zwłaszcza, że sprzęty rejestrujące trasę przejazdu mogą przyczynić się do sporych oszczędności finansowych w przedsiębiorstwie, które będzie mogło wydać dodatkowe środki na dalsze inwestycje w rozwój.

LH, źródło: mat. pras.
Fot. LH

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj