Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wielkie możliwości małych kas i drukarek fiskalnych

Redakcja, 27.01.2016, 14:45

Kasa fiskalna służy do rejestrowania obrotu ze sprzedaży prowadzonej na rzecz klientów indywidualnych. W dzisiejszych czasach z technologii tego typu musi korzystać wielu przedsiębiorców, a część z nich nadal sądzi, że tylko rozbudowane urządzenie zaoferuje odpowiednią funkcjonalność. Nic bardziej mylnego. Współcześnie również niewielkie kasy oraz drukarki rejestrujące wyróżniają się wysokimi parametrami oraz dostępem do przydatnych opcji.

← REKLAMA

Małe urządzenia to oczywiście doskonała propozycja dla firm, które prowadzą handel mobilny. Po prostu dużo łatwiej je transportować. Co więcej, miniaturyzacja posunęła się dziś tak daleko, że pod względem gabarytów kasa lub drukarka może przypominać smartfona. Jednakże, niektóre mobilne modele znajdują zastosowanie także w sprzedaży stacjonarnej, a decydują o tym ich wielkie możliwości - duża baza towarowa, szybki wydruk czy też archiwizacja kopii paragonów fiskalnych w formie cyfrowej.

Kieszonkowa kasa fiskalna

Obecnie najmniejszą i najlżejszą kasą fiskalną na polskim rynku jest Posnet Mobile HS EJ. Jej wymiary to zaledwie 46 x 86 x 158 mm (wysokość, szerokość, długość), natomiast waga - tylko 400 g. Dzięki temu urządzenie można przenosić nawet w kieszeni! A jakie funkcje zaoferuje przedsiębiorcy ten model?

- Kasa fiskalna marki Posnet pozwala na zaprogramowanie 4 000 pozycji w bazie towarowej. To wystarczająca pojemności dla większości małych punktów handlowo-usługowych oraz części średnich sklepów. Urządzenie posiada również moduł elektronicznej kopii paragonów oraz wydajny akumulator litowo-jonowy - opowiada Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Mobilna drukarka, która obsłuży 100 000 PLU

Drukarka fiskalna, w odróżnieniu od kasy, nie może funkcjonować samodzielnie. Wymaga połączenia z komputerem oraz oprogramowaniem sprzedażowym. Nie oznacza to jednak, że urządzenie tego typu musi zajmować dużo miejsca. Dowodem na to model Temo HS EJ, produkowany przez Posnet. Wystarczy wspomnieć, że drukarka waży tylko 380 g, a jej gabaryty wynoszą 46 x 86 x 128 mm (wysokość, szerokość, długość). A jakie rozwiązania technologiczne zmieściły się w tak małej obudowie?

- Atutem Posnet Temo HS EJ jest obsługa nawet do 100 000 pozycji w bazie towarowej. Wszystkie produktu lub usługi należy oczywiście najpierw zdefiniować w programie sprzedażowym. Dodatkowo, urządzenie zapisuje kopie paragonów fiskalnych na karcie pamięci oraz posiada mechanizm drukujący, który pracuje z szybkością 22 linii na sekundę - wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

Posnet Mobile HS EJ i Posnet Temo HS EJ to najmniejsze i najlżejsze urządzenia fiskalne na rynku, które wyróżniają się małymi gabarytami i dużą funkcjonalnością.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj