Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Użytkownicy

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
dołącz do nas!

Profil użytkownika PaczolTM

Lokalizacja: Sieradz

  • PaczolTM, 12.12.2013, 22:36
    Panie Prezydencie, czy doczekamy się kiedykolwiek ronda w tym miejscu ?
    0
  • PaczolTM, 25.05.2013, 08:19
    Witam. Jako obywatel tego miasta chciałbym podziękować służbą, które interweniowały w tym konkretnym przypadku. Na pochwałę zasługuje również wzorowa postawa właściciela psów, który nie przeszedł obojętnie obok uwięzionego zwierzęcia.
    Gdybyśmy tylko w połowie byli tak życzliwi dla siebie samych jak dla tej sarny to życie w naszym mieście było by zupełnie inne.
    Pozdrawiam
    +2
  • PaczolTM, 03.02.2013, 21:40
    Witam. Odpowiadając na powyższe :

    Ja zorganizował bym to w ten sposób.
    Pomysł I

    W domu znajdowały by sie 3 identyczne pojemniki o znanej objętości.
    1 -pojemnik na papier
    2 - pojemnik na szkło
    3 - pojemnik na plastyk
    Znając gęstość włąsciwą poszczególnych odpadów jesteśmy w stanie określić masę pełnego wiadra lub przy 3/4 napełnienia. Może to być informacja przydatna do kontrolowania co do danego zbiornika zostało wyrzucone.
    Wychodzimy wyrzucać śmieci, a tam mamy do dyspozycji 3 bramki. (pojemniki na śmieci są ogrodzone)
    W naszym przypadku podchodzimy do bramki z pojemnikiem na szkło, przykładamy kartę elektroniczną która otwiera bramkę, dokonujemy ważenia pojemnika. Jeśli waga mieści się w tolerancji drzwidzki do pojemnika się otwierają i można wyrzucić odpady.
    Każdy lokator ma swoją indywidualną kartę na której mamy informację co i ile wyrzucił.

    W miarę możliwości odpady powinny być rozdrobnione

    Pomysł II
    Pojemniki dedykowane na poszczególne odpady.
    1) Pojemnik na papier - owtór wrzutowy o ograniczonych wymiarach np: 420 x60 mm. Brak możliwości otwarcia pojemnika dla osoby wyrzucającej śmieci. Wysokość otworu to temat do przedyskutowania.
    2) Pojemnik na butelki plastykowe - otwór okrągły o ograniczonej średnicy. Aby zapobiec wrzuceniu butelki szklanej (kilkukrotnie cięższej od plastykowej) mozna zastosować prostą zapadnie. Jeśli masa dopuszczalna zostanie przekroczona, butelka szklana w tym pojemniku zostanie cofnięta na zewnątrz.
    3) Pojemniki na butelki szklane - otwór o ograniczonej średnicy, mechanizm zapadkowy ustawiony na cięższe szkło zapobiegnie wrzucianiu lekkich butelek plastykowych.

    A wy jakie macie pomysły ???
    Zapraszam do dyskusji.
    Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i kultury osobistel. Jeśli deklarujesz, że będziesz wyrzucał posegregowane śmieci ta tak rób, a jeśli nie to nie rządaj niskich cen.

    Zapraszam do debrty i podawania swoich pomysłów
    -1
  • PaczolTM, 26.01.2013, 22:33
    Witam. Jako obywatel tego miasta, płacący podatki chciałbym Panie Prezydencie nie tylko wiedzieć, którzy urzędnicy otrzymali te nagrody, ale przede wszystkim za co ???
    Bo argument oszczędnościi jakoś do mnie nie przemawia.
    +1
  • PaczolTM, 04.01.2013, 09:47
    Pozwolę sobie przytoczyć pewien artykuł odnośnie przejścia dla pieszych
    " Niezwykle istotną sprawą z punktu widzenia bezpieczeństwa jest zachowanie warunków technicznych dla stałego oznakowania poziomego, określonych w szczegółowych warunkach technicznych dla znaków drogowych poziomych i warunków ich umieszczania na drogach, w tym szorstkości, widoczności w dzień jak i widzialności w nocy przez cały rok. Intensywny ruch drogowy, jak i używanie różnego rodzaju materiałów do uszorstnienia nawierzchni w trakcie utrzymania zimowego nie pozostają bez wpływu na jakość oznakowania poziomego, w szczególności wykonanego farbą w technologii cienkowarstwowej. Oznakowanie poziome ulega starciu i po kilku miesiącach sezonu zimowego staje się nieczytelne, co w sposób istotny wpływa na pogorszenie warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niejednokrotnie wiosenne malowanie dróg musi być poprzedzone trasowaniem, ponieważ elementy oznakowania ulegają całkowitemu zatarciu. Zastosowanie technologii grubowarstwowej, lub odpowiednio częste odnawianie oznakowania cienkowarstwowego przy jednoczesnej okresowej kontroli parametrów oznakowania, pozwoli na zachowanie widoczności przejścia w najbardziej niekorzystnym okresie roku, tj. jesienno-zimowym.Jednym z wymogów stawianych oznakowaniu poziomemu jest wysoki współczynnik odblaskowości, również w warunkach dużej wilgotności, np. podczas opadów deszczu. W Polsce dostępnych jest cały szereg technologii do wykonywania oznakowania poziomego mogących sprostać wymaganiom widoczności w stanie wilgotnym. Stosowanie tego typu technologii na przejściach dla pieszych, jak i punktowych elementów odblaskowych na dojazdach do przejść, pozwala uniknąć sytuacji, w której oznakowanie dobrze widoczne nocą w stanie suchym traci swoją funkcję w stanie zamoczenia."

    Więc proszę grzecznie odpowiednie organy utrzymujący stan techniczny tej drogi o doprowadzenie przejścia dla pieszych do stanu używalności, bo te jak widać dalece od niego odbiegają.
    +1
  • PaczolTM, 02.01.2013, 21:01
    Dla Pana komendanta mam propozycję, aby teorię sprawdzał w praktyce. Wystarczy aby jeden raz w tygodniu w miejsca niebezpieczne wybrał się patrol drogówki. Gwarantuje, że po kilku akcjach powtarzanych systematycznie kultura jazdy kierowców poprawi sie w znaczący sposób. Dodatkowo postuluje o doświetlenie niebezpiecznych przejść dla pieszych. Jedna lampa wystarczy - tylko nie jakieś pseudo oświetlenie ledowe, które tylko udaje, że oświetla, ale lampa z prawdziwego zdarzenia. Ile osób jeszcze musi ucierpieć, aby sytuacja uległa poprawie.
    0
  • PaczolTM, 28.12.2012, 22:18
    Nie mam nic przeciwko takim inwestycjom. Jednak biorąc pod uwagę, że w miejskiej kasie się nie przelewa to wolałbym aby te pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę strefy ekonomicznej w Sieradzu.
    Każdy nowy inwestor w regionie jest na wagę złota. Bo kto będzie spacerował to tych alejkach jak ludzie powyjeżdżają za chlebem ???
    +1
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj