Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak wygląda obwodnica Sieradza?

Redakcja, 12.12.2013, 07:00

Czytelnicy zamieścili 12 komentarzy
12

Polecamy Państwu obejrzenie materiału filmowego z kończącej się budowy obwodnicy Sieradza znajdującej się na południowo-zachodnich obrzeżach miasta.

Ciekawe materiały filmowe z budowy drogi ekspresowej S-8 na odcinku łódzkim prezentuje kanał YouTube "Autostrady Polska". Tam też można znaleźć film, na którym jego twórca przejeżdża całym odcinkiem budowanej obwodnicy Sieradza.

Autor filmu zjeżdża więc z drogi ekspresowej S-8 na węźle "Sieradz-Południe", z którego udaje się łącznikiem do drogi krajowej nr 12. Nim tam dotrze, wcześniej pokonuje rondo na skrzyżowaniu z obecną drogą krajową nr 14 oraz skrzyżowanie z ulicą Reymonta w Sieradzu.

Budowana obwodnica po jej otwarciu stanie się fragmentem drogi krajowej nr 12. Z mapy regionu zniknie droga krajowa nr 14. Oznaczać to będzie, że przez centrum Sieradza przebiegać będzie jedynie droga krajowa nr 83 - od węzła "Sieradz-Wschód" we Woźnikach, poprzez ulicę Sienkiewicza do ronda im. L. Kaczyńskiego, a następnie dotychczasowym jej przebiegiem ulicą Wojska Polskiego w stronę Turku. Docelowo DK 83 ma omijać centrum miasta, jednak najpierw musi zostać zbudowany odcinek łączący ul. POW z ul. Wojska Polskiego - nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie.

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada udostępnienie do ruchu kolejnego odcinka S-8 - od Sycowa (skąd zaczyna się już oddana ekspresówka do Wrocławia) do miejscowości Walichnowy w gminie Sokolniki. Stać to ma się między 20 a 23 grudnia bieżącego roku.

Fot. YouTube/Autostrady Polska

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (12)

  • ~gość_4566 (IP: *.*.208.168), 12.12.2013, 11:41
    Wyborcza donosi, że Syców-Walichnowy ma być 21 grudnia. Największe opóźnienie będzie mieć odcinek Sieradz-Łask i według nowych planów ma być oddany na X.2014. Oby nie oddali wcześniej odcinka Walichnowy-Sieradz i nie puścili nam ruchu przez miasto. ;)))
    0
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zgłoś do moderacji
    • ~gość_3319 (IP: *.*.6.109), 12.12.2013, 16:07
      Obawiam, że tak może się skończyć.... Z jednej strony fajnie, bo szybszy dojazd do Wrocka, z drugiej zaś zakorkowany Sdz.
      POżyjemy, zobaczymy
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4621 (IP: *.*.64.202), 12.12.2013, 16:48
      wcześniej niż wiosną 2015 raczej nie oddadzą do ruchu
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
  • ~gość_4618 (IP: *.*.160.28), 12.12.2013, 13:29
    Ten odcinek plus oddana (prędzej czy później) S8 praktycznie wyeliminuje "ciężki ruch" z miasta. Mam nadzieję, że zaczną się wtedy remonty lokalnych dróg
    0
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4108 (IP: *.*.57.54), 12.12.2013, 14:28
      Jeżeli nie zmieni się ustawodawstwo to i tak będą jeździć przez miasta bo ekspresówki będą dla nich płatne
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4623 (IP: *.*.113.16), 12.12.2013, 17:02
      przez miasto też idą krajówki gdzie powyżej 3.5 tony trzeba zapłacić
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
  • ~gość_4619 (IP: *.*.94.244), 12.12.2013, 14:06
    gdzie pisiory co płaczą , że w kraju nic się nie robi?
    0
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4492 (IP: *.*.9.193), 14.12.2013, 15:40
      Robi się robi , to widać po zegarkach ..
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
  • ~gość_4622 (IP: *.*.76.124), 12.12.2013, 16:55
    Ta "obwodnica" to rozumiem po jednym pasie tak?
    0
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4277 (IP: *.*.170.230), 12.12.2013, 20:57
      Niestety :(
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4631 (IP: *.*.3.65), 13.12.2013, 23:09
      Drogi osiedlowe są szersze niż ta obwodnica ^^
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji
    • ~gość_4607 (IP: *.*.28.30), 14.12.2013, 16:35
      jak obwodnica może być po jednym pasie, to nie krajówka
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zgłoś do moderacji