Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Złoczew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Włamywacz ujęty

Redakcja, 05.12.2019, 23:40

Złoczewscy policjanci dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego wytypowali sprawcę włamania oraz uszkodzenia mienia w budynku dyskoteki. Sprawca wybił szybę w drzwiach do lokalu, skąd ukradł znajdujący się tam alkohol. Podejrzany to 26-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec niego policyjny dozór. Za swoje zachowanie odpowie w warunkach recydywy, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

1 grudnia br. Komisariat Policji w Złoczewie przyjął zgłoszenie o włamaniu do budynku dyskoteki. Jak się okazało, sprawca wybił szybę w drzwiach i dostał się do wnętrza lokalu. Jego łupem padł znajdujący się tam różnego rodzaju alkohol. Straty poniesione przez pokrzywdzonych zostały wstępnie wycenione na kwotę około 900 zł.

Funkcjonariusze z udziałem policyjnego technika wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Na podstawie analizy zgromadzonych w sprawie materiałów i dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, funkcjonariusze złoczewskiego komisariatu szybko wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Na drugi dzień sprawca był już w rękach stróżów prawa. Był to 26-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego.

Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany 2 grudnia 2019 r. w godzinach porannych, kiedy pieszo poruszał się po pobliskiej miejscowości. Od mężczyzny była wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu. Jak się okazało miał on ponad 1 promil tej substancji w organizmie.

26-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec 26-latka policyjny dozór. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat więzienia z uwagi na popełnienie przestępstw w warunkach recydywy.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj