Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Złoczew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wybrano reprezentację naszego podregionu

Redakcja, 10.02.2015, 15:24

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

W Sieradzu wybierano skład reprezentacji Podregionu Zachodniego oraz przedstawicieli do Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

← REKLAMA

Strukturę organizacyjną reprezentującą partnerów wpływających na rozwój regionalny w oparciu o środki unijne, powołano w województwie łódzkim w 2003 roku. Wówczas wyłonione zostały 4 podregiony: centralny, północny, zachodni i wschodni. Powiat sieradzki, wraz z powiatami: poddębickim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim, pajęczańskim i łaskim, utworzył Podregion Zachodni.

-Zadaniem reprezentacji podregionów jest usprawnianie wdrażania projektów unijnych na swoim terenie, poprzez wspomaganie procesu aplikowania o fundusze strukturalne - wyjaśnił starosta sieradzki Dariusz Olejnik, przewodniczący Reprezentacji Podregionu Zachodniego.

Prowadzący spotkanie starosta sieradzki zaproponował, by przy wybieraniu Reprezentacji Podregionu Zachodniego przyjąć zasadę z wyborów poprzednich (sprzed 4 lat) i powołać do niej starostów oraz burmistrzów lub wójtów. Propozycja została przyjęta.

W wyniku głosowania obecni na spotkaniu samorządowcy przyjęli następujący skład RPZ na lata 2014-2018: z powiatu sieradzkiego: Dariusz Olejnik, starosta sieradzki i Paweł Osiewała, prezydent Sieradza; z powiatu łaskiego: Marek Krawczyk, wicestarosta łaski i Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku; z powiatu pajęczańskiego: Jan Ryś, starosta pajęczański i Dariusz Tokarski, burmistrz Pajęczna; z powiatu poddębickiego: Ryszard Rytter, starosta poddębicki i Piotr Kuropatwa, burmistrz Poddębic, z powiatu wieluńskiego: Andrzej Stępień, starosta wieluński i Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia; z powiatu wieruszowskiego: Andrzej Szymanek, starosta wieruszowski i Henryk Ciosek, wójt gminy Łubnice; z powiatu zduńskowolskiego: Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski i Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli.

Następnym punktem posiedzenia był wybór przewodniczącego, jego zastępców i sekretarza RPZ. Przewodniczącym wybrano starostę sieradzkiego Dariusza Olejnika, który funkcję tę pełnił przez 4 ostatnie lata. Wiceprzewodniczącymi zostali: starosta wieluński Andrzej Stępień i prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Sekretarza wybrano spośród dwóch kandydatów: wicestarosty łaskiego Marka Krawczyka i burmistrza Pajęczna Dariusza Tokarskiego. Sekretarzem został ten pierwszy.

Na spotkaniu w sieradzkim starostwie samorządowcy wybrali także przedstawiciela powiatów i gmin wiejskich Podregionu Zachodniego do prac w Komitecie Monitorującym RPOWŁ. Przez okres 2014-2018 będzie nim starosta poddębicki Ryszard Rytter. Zastępował go będzie wójt gminy Mokrsko (pow. wieluński) Tomasz Kącki. Swojego przedstawiciela w Komitecie Monitorującym będą miały również gminy miejskie. Dotychczas funkcję tę pełnił prezydent Sieradza Jacek Walczak, jednak po wyborach samorządowych nastąpiła zmiana na tym stanowisku. Dlatego przedstawicielem miast wybrano nowego prezydenta tego miasta - Pawła Osiewałę.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_8035 (IP: *.*.26.133), 10.02.2015, 15:49
  Praktycznie starzy wyjadacze :(
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_7536 (IP: *.*.137.213), 11.02.2015, 09:04
  Na koniec wszyscy wstali i zaczęli klaskać ;D by żyło nam się lepiej :D
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_8048 (IP: *.*.246.144), 11.02.2015, 21:32
  Podział łupów?...... tylko jednej delegacji w tym "cyrku" nie było..... z Błaszek i chwała im za to.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj