Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomo軼i / Z這czew

Ustaw mniejsz czcionk
Ustaw standardow czcionk
Ustaw wi瘯sz czcionk
Kliknij, aby zobaczy fotogaleri

Ciep這wnia w Z這czewie otwarta

Redakcja, 28.10.2014, 11:54

Artyku zawiera pliki d德i瘯owe
Do artyku逝 do陰czona jest fotogaleria
Czytelnicy zamie軼ili 12 komentarzy
12

W Z這czewie uruchomiono oficjalnie now ciep這wni miejsk. Prace nad jej budow ruszy造 w kwietniu tego roku. Wst璕 przeci皻o w poniedzia貫k 27 pa寮ziernika.

← REKLAMA

W ramach prac zwi您anych z budow nowoczesnej ciep這wni wykonano mi璠zy innymi kot這wni o mocy 2,8 MW, sie ciepln o d逝go軼i 2,293 metr闚 bie膨cych i 19 w瞛堯w cieplnych. Ca趾owity koszt projektu to 9 milion闚 z這tych, z czego 7,2 mln z gmina pozyska豉 z Wojew鏚zkiego Funduszu Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w υdzi, wk豉d gminy to 1,8 mln z.

- Mam nadziej, 瞠 ta ciep這wnia zbudowana dzi瘯i wysi趾owi rozumu ludzkiego jest i po篡teczna, i pi瘯na - m闚i豉 w swoim przem闚ieniu Jadwiga Soba雟ka, burmistrz gminy i miasta Z這czew.

- Nigdy Z這czew nie mia takiego rozkwitu jak teraz - chwali豉 wicemarsza貫k wojew鏚ztwa 堯dzkiego Dorota Ryl.

- Cz瘰to wracamy do Z這czewa, dlatego 瞠 tu, gdzie s problemy, szuka si rozwi您ania. Nigdy nie jest tak, 瞠 przerzuca si je na kogo innego - wt鏎owa minister sprawiedliwo軼i Cezary Grabarczyk.

Sukcesu gratulowa tak瞠 starosta sieradzki Dariusz Olejnik oraz pose Cezary Olejniczak:

- To ciep這wnia ekologiczna. Opalana jest biomas i ma du膨 moc 2,8 MW, ale w ciep這wni s zamontowane uk豉dy solarne, kt鏎e wykorzystuj energi s這neczn do produkcji ciep貫j wody i suszenia biomasy - t逝maczy Jacek Nowak, wykonawca.

Na ca造 obiekt sk豉daj si: g堯wny budynek z cz窷ci socjaln, magazyn biopaliwa, silosy o 陰cznej pojemno軼i 150 metr闚 sze軼iennych, instalacja kolektor闚 s這necznych kot這wni, sk豉daj帷a si z trzech kot堯w (dw鏂h o mocy 1000 kW i jednego o mocy 800 kW) oraz dwa zbiorniki buforowe wody grzewczej. Ciep這wnia jest w pe軟i zautomatyzowana. Systemy komputerowe na bie膨co monitoruj prac poszczeg鏊nych element闚, a w razie wyst徙ienia problem闚 uruchamiaj system powiadamiania pracownik闚 wykorzystuj帷y sie telefonii kom鏎kowej.

Podczas otwarcie obecny by r闚nie Tomasz ㄊsek, prezes WFO夷GW w υdzi:

Stara kot這wani opalana w璕lem nie nadawa豉 si ju do u篡tku, zatruwa豉 r闚nie 鈔odowisko, co wp造wa這 na samopoczucie mieszka鎍闚.

Rozmowy z WFO夷GW rozpocz窸y si w maju 2012 roku, za w grudniu 2012 r. z這穎no wniosek do WFO夷GW o dofinansowanie projektu. W marcu 2013 r. podpisano umow z wykonawc, prace projektowe trwa造 od marca do pa寮ziernika 2013. Prace budowlane rozpocz皻o w marcu tego roku, a pierwsze ciep這 z nowej inwestycji mieszka鎍y Z這czewa poczuli we wrze郾iu tego roku.

Najnowsze og這szenia

Komentarze (12)

  • ~go嗆_6861 (IP: *.*.65.95), 28.10.2014, 13:54
    W pierwszym rz璠zie najwi瘯si z這dzieje.
    -1
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6864 (IP: *.*.13.195), 28.10.2014, 17:53
      Jak ci co ukradli zg這 to na policj oszo這mie
      -1
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6861 (IP: *.*.65.95), 28.10.2014, 22:14
      Tobie nawet jak by naszczali na g這w to by m闚i ,瞠 to deszcz
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
  • ~go嗆_6862 (IP: *.*.213.242), 28.10.2014, 15:26
    Pisowcy ju pluja jadem
    -2
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6861 (IP: *.*.65.95), 28.10.2014, 17:18
      ha ha zdziwi by si kolego.Dla mnie partia nie ma znaczenie.Wszystkie kradn r闚no.
      Nie b康 taki zero jedynkowy.Bo zniekszta販a Ci si rzeczywisto嗆;D
      +1
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6862 (IP: *.*.213.242), 28.10.2014, 17:44
      to dziwne bo jako pod artyku豉mi z Pisem nie piszesz z這dzieje czy瘺y jakie powi您ania ???
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6861 (IP: *.*.65.95), 28.10.2014, 22:17
      Pis to takie dno ,瞠 o ich istnieniu staram si nie pami皻a.Ale zawsze znajdzie si jaki wariat, kt鏎y mi o tym przypomni.
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
  • ~go嗆_6868 (IP: *.*.56.88), 29.10.2014, 07:30
    otwarcie ciep這wni jest symbolicznym otwarciem kampani wyborczej obecnej Pani burmistrz
    0
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6862 (IP: *.*.213.242), 29.10.2014, 14:28
      widze ze Pisuary i komitet WW nie mog zniesc ze kto w ko鎍u robi dla Z這czewa wiele dobrego
      -2
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6868 (IP: *.*.59.108), 01.11.2014, 00:34
      ten kto nie robi wiele dobrego dla Z這czewa PANI BURMISTRZ SI SPALIx NIE SZANUJ。 SYMBOLI NARODOWYCH
      -1
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji
  • ~go嗆_6663 (IP: *.*.137.213), 29.10.2014, 14:17
    s造sza貫m 瞠 nowa ciep這wnia b璠zie zatrudnia豉 400 os鏏 ... To prawda??
    0
    Jestem przeciw!
    Jestem za!
    Zg這 do moderacji
    • ~go嗆_6868 (IP: *.*.59.108), 01.11.2014, 00:32
      nie to nie prawda nawet 14 nie zatrudni
      0
      Jestem przeciw!
      Jestem za!
      Zg這 do moderacji