Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bez prawa jazdy do rowu

Redakcja, 15.09.2021, 23:17

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu kierowcy audi, który mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, jechał będąc pod działaniem alkoholu. W miejscowości Słomków stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do przydrożnego rowu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

← REKLAMA

14 września br. około 18.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o pijanym kierowcy, który wjechał do rowu w Słomkowie Suchym w gminie Wróblew. Jak relacjonował policjantom świadek zdarzenia, usłyszał pisk opon, a po chwili zobaczył leżące w rowie audi. Siedzący za kierownicą mężczyzna dodając gazu próbował wyjechać. Przyglądał się temu pasażer, który wcześniej wysiadł z samochodu. Po chwili kierowca audi z trudem wyszedł z niego i chwiejnym krokiem, mając problem z utrzymaniem równowagi poprosił świadka, aby pomógł mu wyciągnąć pojazd. Kiedy ten odmówił, zarówno kierowca jak i jego znajomy oddalili się z miejsca.

Policjanci, którzy patrolowali okoliczną miejscowość, zobaczyli idącego poboczem mężczyznę pod znacznym działaniem alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mężczyzna zaprzeczał, że kierował audi, jednak dalsze czynności potwierdziły, że to on siedział za kierownicą samochodu. 44-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego zabezpieczono on niego krew do badań.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą błaszkowscy policjanci. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod działaniem alkoholu. Prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi grzywna lub kara aresztu, natomiast jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj