Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Właściciel Grupy Tubądzin odznaczony przez Prezydenta RP

Redakcja, 17.12.2018, 02:36

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin, został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

← REKLAMA

Grupa Tubądzin od 35 lat konsekwentnie realizuje cele, które pozwoliły jej znaleźć się w czołówce polskich producentów płytek ceramicznych oraz zaistnieć na rynkach zagranicznych. Ciężka praca samego założyciela, oraz jego wiara w powodzenie, pozwoliły mu nie tylko odnieść sukces na polu biznesowym, ale również znacząco wpisać się w krajobraz oraz życie kulturalne lokalnej społeczności.

Medal nadany przez Prezydenta RP podkreśla, jak ważną rolę w budowaniu dobrobytu gospodarczego kraju oraz wspólnoty obywatelskiej ma aktywna działalność zawodowa i społeczna założyciela Grupy Tubądzin, Andrzeja Wodzyńskiego.

- Cieszę się ogromnie, że Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, w jakimś sensie odnowione, mogę wręczyć Państwu: przedstawicielom bardzo różnych środowisk, różnych dziedzin życia, twórczości, kultury, nauki, sportu, ale także walki o wolną, suwerenną, niepodległą Polskę - powiedział Andrzej Duda, dziękując odznaczonym za dokonania i dorobek życia. - Cieszę się, że na tyle różnych sposobów możemy czcić to 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - dodał.

Andrzej Wodzyński rozpoczął swoją działalność już w 1983 roku, a po pięciu latach otworzył fabrykę zlokalizowaną w Tubądzinie. W 2000 roku powołał do życia jeden z najnowocześniejszych w tym czasie zakładów produkcyjnych, mieszczący się do dziś w Ozorkowie, pod Łodzią. Stworzył także pierwsze w branży Centrum Logistyczne w Cedrowicach. W 2016 roku otworzył w Sieradzu najnowocześniejszą w Europie Środkowo-Wschodniej fabrykę, która jako pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję wielkoformatowych gresów MONOLITH, sięgających rozmiarami 120x240 cm. Andrzej Wodzyński to laureat wielu nagród branżowych przyznawanych wybitnym przedsiębiorcom, m.in. tytułu Osobowości Branży czy Oskara Biznesu.

Ceremonia wręczenia odznaczeń miała miejsce 12 grudnia 2018 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj