Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Szmugiel w powiecie sieradzkim

Redakcja, 24.05.2016, 16:01

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Policjanci wraz z funkcjonariuszami służby celnej zlikwidowali magazyn wyrobów akcyzowych. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby.

← REKLAMA

W poniedziałek (23 maja br.) w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, komisariatu w Złoczewie wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej weszli na teren jednego z gospodarstw w powiecie sieradzkim. Już po kilku minutach znaleźli w starym budynku gospodarczym pomieszczenie wypełnione po sufit tekturowymi pudłami. Wewnątrz były kartony z papierosami różnych marek. Ich ilość wskazywała, że były przechowywane w celu wprowadzenia do obrotu handlowego.

Nieco dalej stało kilkanaście worków jutowych wypełnionych luźnym tytoniem. Gdy pudła i worki zostały wyniesione na zewnątrz, znaleziono jeszcze plastikowe bańki i butelki wypełnione alkoholem. Łącznie zabezpieczono ponad 332 kilogramy tytoniu oraz 177 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Ponadto zabezpieczono niewielką linię służącą do odkażania alkoholu oraz 200 litrów gotowego produktu.

Straty jakie poniósł Skarb Państwa wstępnie wyliczono na ponad 400 tysięcy złotych. Policjanci znaleźli również ukryta gotówkę - ponad 36 tysięcy złotych, którą zabezpieczono na poczet przyszłej kary grzywny. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 64 - i 37 lat. Obaj odpowiedzą za paserstwo akcyzowe. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_11458 (IP: *.*.113.96), 24.05.2016, 17:53
  policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją nie komisariatu w Złoczewie tylko Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu - z tego co się orientuje w komisariatach nie ma wydziałów
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11459 (IP: *.*.131.77), 24.05.2016, 19:47
  a już o fotografowaniu oficerów podczas pracy po to aby każdy znał jego gębę nie wspomnę
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11419 (IP: *.*.43.226), 25.05.2016, 10:27
  to fakt, ale widać sami do tego dopuszczaja, o amatorswie autora zdjecia nie mówie...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11462 (IP: *.*.181.242), 25.05.2016, 10:49
  A zauważyłeś, że zdjęcia robiła komenda wojewódzka policji z Łodzi? Sugerujesz, że policjanci nie wiedzą, co robią?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj