Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Wymuszał, groził i bił

Redakcja, 23.05.2024, 12:11

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Warta, który kilka razy uderzył swojego znajomego zmuszając go do przekazania pieniędzy oraz samochodu. Łączną wartość strat pokrzywdzony oszacował na ponad 5 tysięcy złotych.

← REKLAMA

9 maja br. do komendy zgłosił się 39-letni sieradzanin, który zawiadomił, że został pobity przez swojego znajomego i zmuszony do przekazania mu pieniędzy oraz samochodu. Jak wyjaśnił spotkał się z nim przypadkowo u ich wspólnego kolegi. W pewnym momencie agresor kilka razy go uderzył, a następnie groźbą zmusił do przekazania gotówki oraz kluczyków od samochodu. Z relacji zawiadamiającego wynikało również, że wcześniej doszło już do kilku podobnych sytuacji, kiedy to "znajomy" używał wobec niego siły fizycznej, aby wymusić pieniądze.

Wskazanym sprawcą był 37-letni mieszkaniec gminy Warta. Łączną wartość strat pokrzywdzony oszacował na ponad 5 tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali sieradzcy i warciańscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu. Zbierali materiał dowodowy, aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia. W wyniku dokonanych ustaleń kilka dni później policjanci z Komisariatu w Warcie w miejscu zamieszkania zatrzymali 37-letniego sprawcę.

Funkcjonariusze odzyskali samochód pokrzywdzonego oraz część gotówki.

Sprawca usłyszał prokuratorski zarzut wymuszenia rozbójniczego. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Za dokonane przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj