Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ukradli ciągnik rolniczy

Redakcja, 15.04.2022, 01:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Dzięki czujności świadków i skutecznej interwencji zgierskich wywiadowców zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy powiatu zgierskiego w wieku 27 i 37 lat podejrzani o kradzież ciągnika rolniczego z terenu gminy Warta. Odzyskany pojazd wartości 40 tysięcy złotych powrócił już do właściciela. Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

9 kwietnia br. dyżurny policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Warta o kradzieży ciągnika rolniczego. Jego wartość pokrzywdzony wycenił na 40 tysięcy złotych. Jak zeznał zgłaszający, pojazd zaparkowany był za zabudowaniami jego posesji.

Nad sprawą pracowali policjanci z komisariatu w Warcie, którzy zbierali i analizowali zgromadzone dowody, w tym również zapisy monitoringów. Z ustaleń policjantów wynikało, że skradzionym ciągnikiem sprawca prawdopodobnie odjechał w kierunku powiatu zgierskiego. 12 kwietnia br. w godzinach popołudniowych znajomy właściciela, którzy jechał w kierunku Zgierza, zauważył ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych. Wyglądem bardzo przypominał traktor skradziony kilka dni temu jego koledze. Skontaktował się z właścicielem i zaalarmował dyżurnego policji. Świadek jechał za traktorem, próbując zatrzymać kierowcę, który jednak nie reagował. W pewnym momencie traktorzysta zjechał z drogi, porzucił ciągnik i uciekł do pobliskiego lasu.

Za chwilę ma miejsce przyjechali zgierscy wywiadowcy. Wspólnie ze świadkiem, który znał rysopis "poszukiwanego", patrolowali teren. Kilka minut później funkcjonariusze zobaczyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który zaczął uciekać. Po krótkim pościgu był już w rękach policjantów. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. W rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży ciągnika rolniczego z terenu gminy Warta. Wyjaśnił, że kiedy kilka dni wcześniej był w tych okolicach z swoim znajomym, zobaczył stojący za zabudowaniami traktor. Ponieważ jego ciągnik uległ awarii, potrzebował zastępczego pojazdu do świadczonych zarobkowo usług. W nocy z 7/8 kwietnia br. ze swoim "wspólnikiem" ukradli upatrzony wcześniej ciągnik rolniczy. Po drodze wyrzucił tablice rejestracyjne i do tego czasu użytkował skradziony pojazd.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnej celi. Następnie przekazany został warciańskim policjantom prowadzącym sprawę. W trakcie czynności ustalono, że drugim ze sprawców jest 37-leni mieszkaniec powiatu zgierskiego, którego zatrzymali policjanci w miejscu zamieszkania. Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sieradzu zostali objęci policyjnym dozorem. Mężczyźni byli wcześniej notowani przez policję. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez policjantów traktor powrócił już do właściciela.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj