Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Seria zdarzeń na drogach powiatu

Redakcja, 27.11.2020, 01:07

Mimo iż zaledwie od kilku dni temperatura spadła, na drogach powiatu sieradzkiego doszło już do kilku zdarzeń drogowych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do zmiennych warunków drogowych. W jednym z nich nieodpowiedzialny kierowca miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście, w tych początkowo groźnie wyglądających zdarzeniach, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze!

← REKLAMA

Do kolizji z udziałem dwóch osobówek doszło 25 listopada br. w godzinach południowych na trasie Kalinowa-Warta w miejscowości Głaniszew. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 21-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z jadącym przed nim renault megane, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Warta. Kierowca audi wjechał do przydrożnego rowu, dachował, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie posesji. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Zostali przewiezieni do szpitala i po udzielaniu pomocy opuścili placówkę.

Kilka godzin później policjanci błaszkowskiego komisariatu oraz sieradzkiej drogówki zostali skierowani na zderzenie drogowe w miejscowości Wiry w gminie Brąszewice. Jak wstępnie ustalono, 26-letni kierowca chevroleta z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowany przez niego samochód dachował i zatrzymał się na drewnianym ogrodzeniu posesji. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wskazało, że kierowca był trzeźwy. 27-latek trafił do szpitala, który opuścił po udzieleniu pomocy.

Natomiast dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 65-letni mieszkaniec gminy Sieradz. Przed północą dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Dębołęka w przydrożnym rowie na dachu leży auto, które dachowało. Funkcjonariusze złoczewskiego komisariatu ujawnili leżącego na dachu volkswagena. W pojeździe znajdował się jego kierowca, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kierującym okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Sieradz, a badanie alkomatem wykazało, u niego 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Natomiast w godzinach rannych 26 listopada br. złoczewscy policjanci oraz patrol sieradzkiej drogówki został skierowany do miejscowości Nowa Wieś w gminie Brzeźnio, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca osobowym KIA 22-letnia mieszkanka gminy Złoczew na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wpadła w poślizg. Auto dachowało i wjechało do przydrożnego roweru. 22-letnia kierująca była trzeźwa, nie doznała poważnych obrażeń.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj