Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pobicie nad Jeziorskiem

Redakcja, 30.08.2020, 22:51

Policjanci z komisariatu w Warcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy zaatakowali 41-letniego łodzianina wypoczywającego na polu namiotowym. 20-latek odpowie za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Drugi ze sprawców odpowie za pobicie.

← REKLAMA

22 sierpnia br. około godz. 21.00 do dyżurnego sieradzkiej komendy zadzwoniła kobieta informując, że ona i jej mąż zostali zaatakowani przez kilku młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło na polu namiotowym nad Jeziorskiem. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol policji.

Jak się okazało, 41-letni łodzianin wypoczywał wraz z rodziną nad zalewem. W godzinach porannych 41-latek zwrócił uwagę grupie młodych osób, która bardzo głośno słuchała muzyki zawierającej wulgarne słownictwo. Tego samego dnia przed godz. 21.00 do żony 41-latka podeszło kilka osób z tej grupy, w tym mężczyzna posiadający metalową rurkę. Ubliżali kobiecie i grozili jej. Gdy mężczyzna stanął w obronie żony, napastnik uderzył go metalową rurką w nogę oraz groził mu pozbawieniem życia. Inny z napastników kilkakrotnie usiłował uderzyć 41-latka pięściami w twarz. Jednak z uwagi na stan nietrzeźwości i problemy z utrzymaniem równowagi nie był w stanie zadać ciosów. Po chwili grupa agresorów uciekła.

Małżeństwo zawiadomiło policję. Na miejsce przyjechała również karetka pogotowia. Ratownicy medyczni udzielili pomocy 41-latkowi i zdecydowali o jego hospitalizacji. Policjanci wspólnie z 28-letnią żoną pokrzywdzonego ruszyli na poszukiwania napastników. Niedaleko miejsca zdarzenia zobaczyli grupę młodych osób. Wśród nich kobieta rozpoznała sprawcę, który rurką uderzył jej męża. Policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 20-letni mieszkaniec Wielunia.

Został przewieziony do sieradzkiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych wobec małżonków. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Sieradzu wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Sieradzu przychyli się do tego wniosku i aresztował 20-latka na 3 miesiące.

Policjanci z Komisariatu w Warcie pod nadzorem sieradzkiej prokuratury ustalali tożsamość drugiego sprawcy. 27 sierpnia funkcjonariusze dotarli do 22-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, którego zatrzymali w miejscu zamieszkania. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 22-latek usłyszał zarzut pobicia. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obaj podejrzani byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj