Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Remont drogi Glinno-Włyń zakończony

Redakcja, 22.12.2019, 22:09

W gminie Warta skończyła się ostatnia, trzecia część przebudowy drogi powiatowej Glinno-Włyń. Za ponad 1,5 mln zł Powiat Sieradzki wybudował tam 260 zjazdów do posesji i na pola uprawne.

← REKLAMA

Remont drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 710 do granicy z powiatem poddębickim rozpoczął się w 2018 roku. Inwestycja, ze względu na szeroki zakres, a więc i duże koszty, została podzielona na trzy etapy. W pierwszym, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek przebudowało odcinek 2,1 km od granicy z powiatem poddębickim, w drugim Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza wyremontowało pozostałą część (2,5 km) do skrzyżowania z drogą wojewódzką.

Inwestycję uzupełniono w drugiej połowie 2019 roku, przebudowując 260 przydrożnych zjazdów. Prace trwały od 9 września do końca listopada.

Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm: Sieradzkie Kruszywa Mineralne i "Bud-Trans". Zakres robót obejmował budowę zjazdów z kostki betonowej i z destruktu bitumicznego, wykonanie rowów przydrożnych i drenażu francuskiego oraz regulację wysokościową zaworów wodociągowych.

Fot. Powiat Sieradzki/Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj