Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Droga w Glinnie jak nowa!

Redakcja, 11.09.2018, 02:23

Dobiega końca etap remontu drogi powiatowej Glinno-Włyń (gm. Warta).

← REKLAMA

Jest to pierwszy etap rozpisanego na dwa lata remontu drogi powiatowej od granic powiatu do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 710. Objął on odcinek o długości ponad dwóch kilometrów. Przebudowę pozostałego fragmentu Starostwo Powiatowe w Sieradzu planuje na przyszły rok.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z podsieradzkich Czartek. W zakresie zadania miał poszerzenie jezdni do 6 metrów, wykonanie poboczy z destruktu o szerokości 1 metra po obu stronach drogi i remont przepustu pod jej koroną.

Koszty pierwszego etapu zadania to prawie 1,6 mln zł. Ich największą część stanowią środki budżetowe Powiatu Sieradzkiego (1,1 mln). Gmina Warta dołożyła 350 tys. zł. Pozostałą część (96 tys.) przekazał Samorząd Województwa Łódzkiego z tzw. dojazdów do pól (tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych).

Fot. Powiat Sieradzki/Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj