Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Targowiska do modernizacji

Redakcja, 23.02.2018, 20:50

19 targowisk z regionu łódzkiego zostanie zmodernizowanych. W ramach Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczono na ten cel prawie 16 mln zł.

← REKLAMA

W środę w urzędzie gminy i miasta w Warcie przekazano umowy na kompleksową modernizację targowisk. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień razem z członkiem zarządu województwa Jolantą Ziębą-Gzik przekazał je włodarzom miast regionu. Umowy na rewitalizację targowisk odebrali: prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski, prezydent Sieradza Paweł Osiewała, burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek i burmistrz Warty Jan Serafiński.

- Blisko 16 mln zł przeznaczonych na 19 rynków urządzanych w naszym regionie to inwestycja w standardy. Chcemy, aby były to miejsca spełniające warunki higieniczne, z utwardzonymi powierzchniami oraz miejscami parkingowymi i zadaszeniem. Zależy nam na tym, aby ułatwić handel i dostęp do produktów wysokiej jakości. Chcemy też wzmacniać relacje między rolnikami, a mieszkańcami miast, chcemy wspierać tradycyjną produkcję w naszym regionie - mówił marszałek Witold Stępień.

- Dla Sieradza jest to bardzo ważna inwestycja i serdecznie dziękuje za możliwość skorzystania z tego programu. Rynek znajduje się w bardzo strategicznym miejscu dla miasta Sieradza. Ponad 40% przestrzeni będzie dedykowana dla produktów regionalnych, właśnie dla tych, którzy przyjadą do Sieradza i będą chcieli sprzedawać swoje produkty. Jednocześnie uporządkujemy bardzo ważny kawałek Sieradza. Został już ogłoszony przetarg na wykonanie, mamy już dokumentację. Już we wrześniu będziemy mogli cieszyć się wyremontowanym rynkiem w sercu Sieradza - tłumaczył prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

W sumie w ramach podpisanych umów kompleksowego remontu doczekają się targowiska w Tuszynie, Kamieńsku, Krośniewicach, Osjakowie, Sulmierzycach, Czarnocinie, Klukach, Uniejowie, Rawie Mazowieckiej, Buczku, Żarnowie, Łasku, Koluszkach, Warcie, Aleksandrowie Łódzkim, Sieradzu, Zgierzu, Konstantynowie Łódzkim i Moszczenicy.

Fot. UMWŁ

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj