Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Podrobiona odzież na targowisku

Redakcja, 20.09.2017, 01:37

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Kontrola miejskiego targowiska w Warcie przez sieradzkich i warciańskich policjantów poskutkowała zatrzymaniami osób handlujących odzieżą z podrabianymi znakami firmowymi.

← REKLAMA

W zeszłym tygodniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy wraz z policjantami z komisariatu w Warcie dokonali kontroli miejskiego targowiska.

Bardzo szybko ustalono, że na trzech stoiskach do sprzedaży wystawiona jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Dwie kobiety w wieku 50 i 57 lat oraz mężczyzna w wieku 36 lat niezależnie od siebie handlowali odzieżą w postaci czapek, spodni czy też bluz sportowych, które miały podrobione znaki towarowe.

Funkcjonariusze po przejrzeniu ich samochodów i toreb zabezpieczyli łącznie 76 sztuk spodni, 17 sztuk czapek oraz kilkanaście spodni i bluz dresowych o wartości nie mniejszej niż 5500 złotych. Osobom, które handlowały zarekwirowaną odzieżą, grozi kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12760 (IP: *.*.27.84), 28.09.2017, 23:50
  Chińskie firmy odzieżowe projektują różne sztuki i rozsyłają je po znanych odbiorcach. Po zaakceptowaniu wzorów, firmy tzw. markowe zamawiają odpowiednią ilość sztuk. I to idzie do konkretnych firm. Jest możliwe, że producenci szyją więcej i rozsyłają to poza oficjalnymi kanałami dystrybucji. Jakość ta sama, tylko firma markowa nie zarabia 400, 500%, a na rynku zarabiają kilkadziesiąt procent. Albo też odrzucone wzory dostają jakieś cudaczne metki i lądują w sklepach z Chińszczyzną. Jest to tanie, o jakości nieraz porównywalnej z odzieżą markową. Biorąc pod uwagę, że markowe sieci cisną jak najniższą cenę od producentów możliwe, że i jakość musi być słabsza.
  Przejdź się do chińskich sklepów, weź materiał do ręki, popatrz na dodatki, wykończenie i okaże się, że to wcale nie tandeta. A u markowych... jak się trafi.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj