Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Światowy Dzień Turystyki

Redakcja, 26.09.2016, 09:04

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Port Jachtowy "Jeziorsko" w Ostrowie Warckim na dwa dni stał się turystyczną stolicą województwa łódzkiego. Stało się tak za sprawą obchodów Światowego Dnia Turystyki.

← REKLAMA

Dwudniowe obchody rozpoczęły się w piątek uroczystym przywitaniem uczestników przez marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz samorządowców regionu sieradzkiego.

- Turystyka to bardzo ważna gałąź rozwoju naszej gminy. Mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się ona ważnym miejscem na turystycznej mapie województwa. Ciągle rozwijamy się w tym kierunku - mówił podczas uroczystego otwarcia imprezy Jan Serafiński, burmistrz Gminy i Miasta Warta.

W wypełnionym po brzegi programie piątkowo-sobotnich wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki znalazły się m.in. spływy kajakowe z Warty do Ostrowa Warckiego przez rezerwat ornitologiczny, rajdy rowerowe szlakiem pałaców, dworów i kościołów (25 km), rajdy piesze na trasie Warta-Glinno, wycieczki autokarowe Warta-Rossoszyca-Glinno-Małków-Cielce-Góra-Ustków-Siedlątków-Ostrów Warcki oraz rejsy statkiem po zbiorniku Jeziorsko.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj