Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zumba w ŚDS Rożdżałach

Redakcja, 20.06.2016, 18:55

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rożdżałach gościł zespół Zumba Queens - grupa dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu przeprowadziła zajęcia taneczne dla jego mieszkańców.

← REKLAMA

- Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie. Poradziły sobie z nim świetnie, upraszczając program tak, by był do wykonania dla osób nieco mniej sprawnych fizycznie - mówi Jowita Królikowska, opiekun Zumba Queens, nauczycielka wychowania fizycznego w "Jagiellończyku".

Ewentualne obawy, że któraś ze stron nie podoła trudom tego spotkania, bardzo szybko się rozwiały.

- Dowiedzieliśmy się, że zumbę może tańczyć każdy bez względu na wiek, płeć, czy kondycję fizyczną. Energiczne ruchy pomagają w uwalnianiu endorfin, przez co następuje wyraźna poprawa nastroju. Czujemy się odprężeni i spełnieni, co z kolei pomaga zapomnieć o problemach dnia codziennego i pozwala pozbyć się kompleksów - skomentowała Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS.

Zespół Zumba Queens powstał w I LO pod koniec ubiegłego roku w ramach ogólnopolskiego programu "Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo". Miał on przygotować młodych ludzi (uczniów szkół ponadgimnazjalnych) do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Wiosną 2016 r. Zumba Queens zostały wytypowane przez organizatorów do ścisłego finału. Zajęły w nim 5. miejsce na 20 uczestników.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj