Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rekordowy wynik kontroli sieradzkich celników

Redakcja, 21.05.2016, 11:47

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Ponad 45 tys. sztuk papierosów z nielegalnego źródła, 670 kilogramów tytoniu i suszu tytoniowego bez znaków akcyzy oraz skażony alkohol zabezpieczyli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Sieradzu Urzędu Celnego I w Łodzi. Rynkową wartość zabezpieczonych towarów celnicy szacują na prawie 400 tys. złotych.

← REKLAMA

Na trop producenta towarów bez wymaganej akcyzy celnicy wpadli podczas kontroli jednego ze sklepów w gminie Warta, gdzie znaleźli nielegalne papierosy spakowane po kilka tysięcy sztuk w kartony do pizzy. Ten charakterystyczny sposób opakowania wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenia, że w okolicy może działać hurtowy dostawca papierosów z nielegalnej produkcji. Czujność funkcjonariuszy wzrosła jeszcze bardziej, gdy odkryli podejrzany samochód dostawczy, zaparkowany w nietypowy sposób na tyłach sąsiedniego sklepu.

Jak bardzo uzasadnione były te podejrzenia, okazało się w trakcie szczegółowej kontroli auta, w którym celnicy znaleźli nielegalne wyroby akcyzowe. Podobne towary, a także maszyny i urządzenia do produkcji i pakowania krajanki oraz foliowe opakowania do tytoniu, funkcjonariusze odkryli w miejscu zamieszkania 38-letniego właściciela samochodu.
Sprawca przestępstwa skarbowego, mieszkaniec okolic Sieradza, musi liczyć się z surową karą. Stracił też cały nielegalny towar, który trafił do magazynu łódzkiej Izby Celnej.

Dla sieradzkich funkcjonariuszy Służby Celnej jest to rekordowe, zarówno pod względem ilości towarów jak i ich wartości, samodzielne, bez współpracy z innymi służbami, ujawnienie nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_11456 (IP: *.*.234.5), 23.05.2016, 20:44
  alkohol pójdzie do kuflowego (piwo) a tytoń rozdajcie w mopsie, tam każdy pali matki w ciązy przedewszystkim
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj