Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Trwa remont dachu warckiego klasztoru

Redakcja, 18.08.2015, 11:25

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Remontowany jest dach klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie. Prace były już konieczne.

← REKLAMA

-Remont podzielony został na etapy, ponieważ budynek jest zabytkowy, co wiąże się z ogromnymi kosztami - mówi ojciec Sławomir Zaporowski, gwardian i proboszcz klasztoru w Warcie.

Bernardyni otrzymali wsparcie finansowe w kwocie 200 tys. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, swój wkład w remont klasztoru ma również Urząd Marszałkowski w Łodzi, który dorzucił 50 tys. zł. Całkowity koszt to ponad 1,7 mln zł. Lwią część pieniędzy pochłonie wymiana wielu elementów drewnianej konstrukcji, samo pokrycie wykonane będzie z blachy miedzianej.

-Prace remontowe wykonywane są w taki sam sposób, jak robiono to dawnej. Łączenia elementów wykonywane są drewnianymi kołkami - wyjaśnia Marian Sołtysiński z PPH z Kłodawy.

Remont dachu prawdopodobnie zajmie trzy lata. Bernardyni 15 sierpnia podczas odpustu zorganizowali festyn, na którym zebrano jeszcze 18 tys. zł.

Zobacz jak wyglądał dach przed remontem: Dach klasztoru w fatalnym stanie

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj