Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Próba generalna do Misterium Męki Pańskiej

Redakcja, 19.03.2015, 14:39

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Klasztorze Ojców Bernardynów w Warcie odbyła się próba generalna do przedstawienia Misterium Męki Pańskiej.

← REKLAMA

To już tradycja, że przed świętami Wielkiej Nocy w Warcie odbywa się Misterium Męki Pańskiej. W widowisku biorą udział mieszkańcy gminy i postulanci z klasztoru, ale nie tylko. W środę odbyła się próba generalna.

-Tegoroczną myśl naszych rozważań chcemy skoncentrować wokół rodziny, tego co dla nas najważniejsze. Chrystus także przyszedł na świat w rodzinie - mówi Ojciec Cecylian Szczepanik.

Klaudia Jachowicz, która bierze udział w misterium przyznaje, że wystąpienie wiąże się ze stresem, ale jest to też duże przedświąteczne przeżycie:

-Gram Annasza. Jest on najstarszym członkiem rady, czyli mam dodatkowo laskę. Sytuacja wymaga ode mnie zagrania osoby starszej, to kwestia poruszania się. Wymaga trochę przygotowania, ale nie jest to takie trudne - mówi Paweł Grabiński, który nie pierwszy raz zagra Annasza.

-To nadaje sens mojemu życiu. Gdyby Jezus nie przeszedł drogi krzyżowej, a później nie zmartwychwstał, tak jak mówi Święty Paweł, nasze życie by było próżne - uważa Rafał Grabiński.

Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:45 27 marca przed kościołem św. Mikołaja w Warcie przy ulicy Kaliskiej 3.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj