Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Orszak Trzech Króli w Warcie

Redakcja, 06.01.2015, 15:45

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

6 stycznia tradycyjnie Ojcowie Bernardyni w Warcie zorganizowali barwny Orszak Trzech Króli. W uroczystość bardzo licznie włączyli się mieszkańcy Warty.

← REKLAMA

W tym roku po raz pierwszy Trzej Królowie jechali bryczką. Niemalże wszystkie dzieci uczestniczące w orszaku także miały na głowie kolorowe korony.

-To jedno z najstarszych świąt w kościele rzymskokatolickim. Tradycja Trzech Króli, którzy jako mędrcy przynieśli Panu Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę, to osoby wywodzące się z pogańskich narodów. W sposób szczególny, w wielkim zaangażowaniu szukali Jezusa Chrystusa. Oni symbolizują nas wszystkich, bo my również szukamy Jezusa Chrystusa w naszym codziennym życiu - mówi zakonnik Sławomir Zaporowski.

Procesja tradycyjnie wyruszyła z ulicy Przedwiośnie do klasztoru Ojców Bernardynów, gdzie Trzej Królowie zanieśli dary narodzonemu Jezusowi. Na zakończenie wszyscy wierni wzięli udział w uroczystej mszy świętej, którą celebrował ojciec Cecylian Szczepanik.

Zobacz także: Trzej Królowie w Zduńskiej Woli

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj