Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ruchoma szopka u bernardynów

Redakcja, 24.12.2014, 15:00

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Klasztorze Ojców Bernardynów w Warcie wierni mogą oglądać największą w regionie ruchomą szopkę bożonarodzeniową.

← REKLAMA

Budowa szopki ruszyła w połowie listopada i została ukończona kilka dni przed wigilią.

- W szopce można podziwiać wiele rzeźb i figur, które pozwalają wiernym przenieść się jeszcze bardziej w te piękne święta Bożego Narodzenia. Z roku na rok jest ona poszerzana, w tym roku dołożyliśmy kolejny element. Zabudowaliśmy sarkofag ojca Rafała, dzięki temu mogliśmy wyeksponować nowe figurki, które pojawiły się w naszej szopce oraz nowe domki - opowiada ojciec Cecylian Szczepanik, wikariusz klasztoru i parafii w Warcie.

Przy budowie szopki pracował m.in. Krzysztof Klimaszewski i Paweł Stępień. - Jest potrzeba, aby słowo tutaj słyszane z ambony od księdza, abyśmy je zobrazowali w formie wizualizacji - mówi Klimaszewski.

- W tym roku najtrudniejsza była budowa lewej strony nad sarkofagiem ojca Rafała. Był specjalnie robiony nowy podest. Nie wiedzieliśmy czy wszystko nam się zgra z całością, dlatego zaczęliśmy wyjątkowo wcześniej, bo już od drugiej soboty listopada. Wszystko poszło pomyślnie - dodaje Stępień.

Szopka uroczycie zostanie odsłonięta w wigilię podczas pasterki. Po pasterce wierni będą mogli również oglądać żywą szopkę w ogrodzie klasztornym.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj