Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jan Nowicki dla papieża

Redakcja, 02.04.2014, 09:23

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Z okazji przypadającej 9. rocznicy śmierci Jana Pawła II, znany aktor Jan Nowicki dał swój koncert wraz z zespołem De Profundis w Klasztorze Ojców Bernardynów w Warcie.

← REKLAMA

Sobotni (29 marca) koncert zatytułowany został "Co może jeden człowiek" i poświęcony był papieżowi Janowi Pawłowi II, jego życiu i pontyfikatowi. Scenariusz i reżyserię tego słowno-muzycznego koncertu opracował Jan Nowicki. Wspólnie z tym znanym aktorem wystąpili Cezary Chmiel - syntezator, Tomasz Kudyk - trąbka i Marek Stryszowski - saksofon, flet i wokal.

Podczas koncertu publiczność, która po brzegi wypełniła klasztor w Warcie, mogła wysłuchać twórczości miedzy innymi Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego czy Jana Nowickiego. Zagrano między innymi pieśń religijną "Barka", a także nieoficjalny hymn Solidarności "Mury", do którego tekst napisał Jacek Kaczmarski.

Inspiracją do tego, aby powstał cały program koncertu, była beatyfikacja Jana Pawła II w 2011 roku. Artyści po występie otrzymali owacje na stojąco, zaś później spotkali się z publicznością w pałacu w Małkowie, gdzie opowiadali o powstaniu swojego dzieła. Zapraszamy do wysłuchania słów Jana Nowickiego:

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_5418 (IP: *.*.163.14), 02.04.2014, 09:53
  Piękny koncert!!! Niech żyje nasz świenty Papież!!!!!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj