Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Likwidacja linii do produkcji papierosów

Redakcja, 26.08.2021, 23:18

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Łódzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej w Sieradzu zlikwidowali nielegalną linię do produkcji papierosów. Zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono ponad tonę tytoniu bez akcyzy.

← REKLAMA

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi rozpracowywali środowisko przestępcze pod kątem obrotu wyrobami akcyzowymi. 24 sierpnia br. w Łodzi przy ulicy Zgierskiej zatrzymali 57-letniego łodzianina mającego związek z wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Mężczyzna posiadał w samochodzie cztery duże worki z tytoniem oraz ponad 27.500 złotych w gotówce. Ponadto mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.

W tym samym czasie funkcjonariusze pojawili się również na posesji zlokalizowanej pod Zgierzem. Tam w ukrytym pomieszczeniu policjanci znaleźli linię do produkcji papierosów. Wejście do tego pomieszczenia było zakamuflowane uchylną ścianką z przymocowanym regałem. Pomieszczenie było przystosowane do produkcji oraz przechowywania gotowych papierosów. Wewnątrz zastali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 40 lat pracujących przy linii produkcyjnej papierosów.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi 1.032 kilogramy tytoniu i 4.500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępna wartość uszczuplenia Skarbu Państwa została oszacowana na co najmniej 1,15 miliona złotych. Zabezpieczono kompletną linię do produkcji papierosów, wagę elektroniczną, foliownicę, sprężarkę, etykiety do papierosów różnych marek.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za paserstwo akcyzowego, prowadzenie nielegalnej produkcji papierosów oraz podrabianie znaków towarowych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj