Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak przejść na pracę zdalną?

Redakcja, 27.10.2020, 00:52

Pandemia spowodowała, że wiele firm i przedsiębiorców musiało zmienić pracę na zdalną, by zachować płynność finansową i etat. Przejście na tryb zdalny dla wielu osób było zaskoczeniem, a wdrożenie się w nowy system zajęło nawet kilka tygodni. Zorganizowanie pracy w domu wymaga również odpowiedniego przygotowania przez pracodawcę. Podpowiadamy, jak ułatwić sobie zmianę formy pracy.

← REKLAMA

Obowiązki pracodawcy

Każdy pracodawca powinien odpowiednio wcześniej przygotować pracowników do nowej sytuacji. Z pewnością można przeprowadzić szkolenie, które wdroży każdego. Na takim spotkaniu przedstaw swoje oczekiwania i rozwiej wszelkie wątpliwości. Upewnij się również, że każdy pracownik ma dostęp do komputera i narzędzi, na których pracuje w standardowym wymiarze. Wyposaż zespół w służbowy sprzęt, który odpowiednio zabezpieczysz. Jeżeli nie masz możliwości zapewnienia służbowych urządzeń, pomyśl o specjalnym dodatku do pensji. Pracownik codziennie eksploatujący swój własny sprzęt powinien uprzednio wyrazić na to zgodę. Dowiedz się również, czy wszyscy posiadają dostęp do internetu.

Rezygnacja z tradycyjnego biura

Wielu przedsiębiorców rezygnuje z pracy w biurze i już do niego nie wraca. Alternatywą jest wykupienie wirtualnego adresu. Dzięki takiej usłudze możesz szybko i sprawnie zajrzeć do korespondencji, którą odbierze za Ciebie wykwalifikowana osoba. Otrzymujesz również prestiżowy adres - z powodzeniem podasz go w urzędzie jako nową lokalizację. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, które możesz przeznaczyć na rozwój firmy lub szkolenia dla pracowników. Spotkania z klientami czy rekrutację poprowadzisz w sali konferencyjnej, którą udostępnia biuro wirtualne (kliknij więcej po szczegóły: https://www.ale-biuro.pl/). Zaletą korzystania z usług biura wirtualnego jest również szybka wysyłka skanów wszelkiej dokumentacji. Możesz także skorzystać z pomocy księgowej czy profesjonalnego doradztwa. Jeżeli chcesz zrezygnować ze standardowego biura to warto rozważyć na przykład: https://www.jerozolimskie89.eu/.

Praca zdalna, szczególnie w dobie pandemii jest dużym ułatwieniem dla pracowników, Zmniejszone ryzyko zarażenia się pomiędzy nimi. To również prawidłowe działanie i organizacja. Dzięki kilku prostym zabiegom, w domowym zaciszu równie solidnie wykonasz swoją pracę. Jako pracodawca bądź jednak wyrozumiały, szczególnie dla osób, dla których sytuacja jest nowa.

Fot. Materiał Partnera / ale-biuro.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj