Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Artykuł sponsorowany

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Eksperci z SleepMed doradzają jaki materac Visco wybrać. Garść rzetelnych informacji od specjalistów

Materiał sponsorowany

Materac ma bardzo duże znaczenie dla efektywności i komfortu naszego snu. Warto wybrać produkt najwyższej jakości.

Inwestycja w sen

Sen jest jedną z naszych najbardziej podstawowych potrzeb. Nawet jedna zarwana noc powoduje, że czujemy się zmęczeni, rozdrażnieni, mamy problemy z koncentracją. O tym czy dobrze śpimy decyduje wiele czynników. Ważne jest stworzenie sobie odpowiednich warunków do spania - pomieszczenie powinno być przewietrzone, temperatura w nim optymalnie powinna wynosić 18 stopni. Bardzo duże znaczenie mają zaciemnienie pokoju, panująca w nim cisza. Dobry sen zależny jest również od naszego samopoczucia. Odczuwany stres, stan naszego zdrowia wpływają na to jak śpimy. Niezwykle istotny jest oczywiście wybrany przez nas materac. Powinniśmy wybrać model, który w taki sposób podpiera mięśnie i kręgosłup aby je odciążyć i pozwolić nam na głęboki relaks. Materace rehabilitacyjne dostępne na rynku cechuje często dobra wentylacja wkładu, dzięki której nie tworzy się w nich wilgoć i nie rozwijają drobnoustroje - na ten aspekt również warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny model.

Wśród materacy, produkt, który odznacza się naprawdę wysoką jakością i żywotnością to materac Visco. Jego właściwości sprawią, że komfort naszego snu wyraźnie się poprawi.

Materace Visco

Materace Visco produkowane są z użyciem we wkładzie pianki termoelastycznej Visco. Pierwotnie wykorzystywana była przez laboratoria NASA, aby stworzyć wygodniejsze warunki snu astronautom przebywającym na orbicie. Obecnie powszechne jest jej wykorzystywanie w produkcji materacy dla osób, które z Ziemi nie mają zamiaru się ruszać.

Cechą chararakterystyczną pianki jest punktowa elastyczność - dzięki temu, osoba leżąca na materacu nie zapada się w nim, podłoże odpowiada na położony nacisk. Dlatego też, materace Visco to świetny wybór dla par, w których występuje duża różnica wzrostu lub wagi, a jeden z partnerów wierci się podczas snu. Produkt reaguje na temperaturę ciała, w doskonały sposób dopasowując się do jego krzywizn anatomicznych.

Warte zauważenia jest, iż pianka termoelastyczna ma wpływ na stopień podparcia kręgosłupa i odciążenia mięśni. Materac nią wypełniony pozwala na utrzymanie kręgosłupa w naturalnym kształcie, niezależnie od przyjętej przez nas pozycji. Dzięki temu rano budzimy się bez bólu. Co więcej, cały wkład jest znakomicie wentylowany, dzięki czemu nie gromadzi się w nim wilgoć sprzyjająca rozwojowi drobnoustrojów.

Innowacją w tym zakresie jest materiał VitaRest®. Udoskonala on wymienione wyżej właściwości pianki. Pozwala na takie ułożenie ciała, aby poprawiało się krążenie i dotlenienie organizmu. Jest odporniejszy na odkształcenia więc posłuży nam przez lata. Eksperci SleepMed polecają na przykład modele SleepMed Comfort Plus lub SleepMed Hybrid Comfort Plus, w których wykorzystano materiał. Spanie na tych materacach efektywnie łagodzi ból pleców i karku.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Fot. Materiał Partnera / sleepmed.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj