Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Upadłość konsumencka - dla kogo?

Redakcja, 05.02.2020, 00:36

Zadłużenie to poważny problem, z którym zmaga się wielu Polaków. Spora część z nich nie jest w stanie zawrzeć ugody ze swoimi wierzycielami i regularnie spłacać zobowiązań.

← REKLAMA

To stresująca sytuacja, która wydaje się nie mieć wyjścia. Na szczęście, to nie do końca prawda. Dzięki upadłości konsumenckiej możemy liczyć na częściowe lub całościowe umorzenie naszych zobowiązań i odzyskanie spokoju. Czy jednak wszyscy dłużnicy mogą skorzystać z możliwości jakie daje takie postępowanie? Jak się okazuje - nie do końca.

Upadłość konsumencka w praktyce

Upadłość konsumencka to nic innego jak postępowanie sądowe, które ma pomóc wierzycielom w odzyskiwaniu ich należności przy jednoczesnym uwolnieniu dłużnika od widma spłaty długów przekraczających jego możliwości. Podczas postępowania ustala się dłużników i kwoty im należne, zajmuje się wyceną i sprzedażą majątku dłużnika oraz zaspokojeniem roszczeń wierzycieli. Jeśli majątek dłużnika jest niewystarczający na pokrycie wszystkich zobowiązań sąd może ustalić plan spłaty lub też zdecydować się na umorzenie pozostałej kwoty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem https://kancelaria-slaski.pl/klient-indywidualny/upadlosc-konsumencka/.

Kto może skorzystać z upadłości konsumenckiej a komu sąd odmówi?

Upadłość konsumencka to idealne rozwiązanie dla osób, które wpadły w spiralę zadłużenia nie ze swojej winy a w wyniku zdarzeń losowych lub poważnych problemów np. zdrowotnych. Na umorzenie zobowiązań i ogłoszenie upadłości nie mogą bowiem liczyć osoby, których zachowanie doprowadziło do zwiększenia niewypłacalności (np. zaciągały coraz to nowsze kredyty mimo problemów ze spłatą innych, już posiadanych zobowiązań). Umorzenie może być też niemożliwe w przypadku gdy nasze zobowiązanie wynika np. z faktu popełnienia przestępstwa.

Podsumowując, jeśli mamy poważne problemy z zadłużeniem, ale nie wynika ono z naszych lekkomyślnych działań lub zaniedbań warto poważnie zastanowić się nad przeprowadzeniem upadłości konsumenckiej. Jest to bowiem sposób na to, by uwolnić się od windykacji i egzekucji komorniczych oraz odzyskać spokój.

WP, źródło: Materiał Partnera / kancelaria-slaski.pl
Fot. Materiał Partnera / kancelaria-slaski.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj