Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Świąteczne dekoracje wnętrza, stołu. Jak udekorować świąteczny stół?

Redakcja, 21.11.2019, 14:41

Na te najpiękniejsze święta w roku czekają wszyscy - i dorośli, i dzieci. Wigilijna kolacja jak żadna inna niesie ze sobą wyjątkową atmosferę. Podpowiadamy, jak ją podkreślić dekoracjami świątecznego stołu.

← REKLAMA

Jak udekorować świąteczny stół - stroik bożonarodzeniowy

Święta nie mogą się obyć bez dekoracji. Sama choinka powoli przestaje zaspokajać nasze zapotrzebowanie, stąd ustawione w domu ceramiczne figurki, porozwieszane światełka, porozkładane stroiki. Stroik jest dobrym sposobem także na udekorowanie świątecznego stołu. Jego wygląd i kształt w dużej mierze zależą od ilości dostępnego miejsca. Jeśli stół jest długi i szeroki, można pokusić się o zrobienie długiej girlandy z żywych lub sztucznych gałązek świerkowych i udekorować ją drobnymi bombkami, malowanymi szyszkami, wstążkami i brokatem. Przy układaniu trzeba zadbać by nie była idealnie prosta, raczej lekko sinusoidalna.

Na mniejszym bądź też okrągłym stole, lepiej sprawdzi się nieduży stroik w kształcie wianka lub po prostu okrągły stroik z gałązek. Tak, jak w przypadku długiego, te mniejsze stroiki też można udekorować bombkami, dzwoneczkami, szyszkami, wstążkami i brokatem. Ciekawym rozwiązaniem jest dołożenie owoców i orzechów. Jeśli chcemy zapalić świeczkę, upewnijmy się, że jest stabilnie ustawiona.

Jak udekorować świąteczny stół - świąteczny obrus

Wigilia trzyma się tradycji i obowiązkowo każe położyć na stole białe obrusy świąteczne. Od tej sztywnej zasady można jednak uciec za pomocą kilku sprytnych tricków. Biały obrus haftowany srebrną lub złotą nicią nadal będzie mógł być traktowany jako biały, a dekoracyjne hafty (gronostaje, dzwonki, płatki śniegu, aniołki) ładnie wpiszą się w nastrój świąt.

Jeśli marzy nam się połączenie tradycyjnej bieli z nieco żywszymi kolorami świąt - czerwienią i zielenią, można na biały obrus położyć kolorowy bieżnik. W ten sposób zadośćuczynimy tradycji i nieco ożywimy świąteczną kolorystykę.

Jeśli ktoś nie trzyma się sztywno tradycji, może po prostu położyć obrus utrzymany w świątecznej kolorystyce i nawiązujący motywami dekoracyjnymi do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenie.

Jak udekorować świąteczny stół - zastawa stołowa

Święta to szczególny czas i wymaga wyjątkowej oprawy, także, a może zwłaszcza, na stole. Nakrywając świąteczny stół, warto sięgnąć po nakrycia, których próżno szukać na stole na co dzień. Nie muszą to być talerze z motywami typowo świątecznymi bądź zimowymi, chociaż nie będzie to przesadą. Jednak równie dobrze sprawdzi się tradycyjna biel lub biel połączona z dekoracjami w kolorach świąt - srebra, złota, czerwieni, zieleni lub zimowego błękitu.

Przy okazji warto dopasować kolorystycznie serwetki - jeśli papierowe to koniecznie w typowo świąteczne wzory, a jeśli z tkaniny - to najlepiej czerwone lub zielone.

Jak udekorować świąteczny stół - krzesła

Dekorując świąteczny stół, nie można zapomnieć o krzesłach. One także powinny być stylistycznie i kolorystycznie dopasowane do świątecznych dekoracji.

Dekoracja krzeseł nie musi i nawet nie powinna być bardzo obfita. Trzeba brać pod uwagę przede wszystkim wygodę siedzenia. Jeśli konstrukcja krzesła na to pozwala, można przyczepić nieduże i raczej płaskie stroiki do oparcia. Jeśli nie ma takiej możliwości, wystarczy udekorować oparcie szarfą kolorystycznie dopasowaną do stołu.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj