Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jaki samochód najlepiej sprawdzi się w mieście, a jaki w trasie? Opinie ekspertów z Carfree

Redakcja, 10.01.2019, 01:59

Początek roku to czas dużych obniżek w salonach samochodowych. Jest więc to również dobry moment na zakup auta. Na to, jaki model pojazdu warto wybrać w styczniu lub lutym, ma przede wszystkim wpływ jego przeznaczenie oraz ilość przejeżdżanych w ciągu roku kilometrów. Eksperci z Carfree podpowiadają, jaki samochód najlepiej sprawdzi się w mieście, a jaki w trasie.

← REKLAMA

Kompaktowy samochód miejski z silnikiem benzynowym

Zdaniem ekspertów z Carfree najważniejszą cechą samochodu, który ma być przeznaczony do jazdy po mieście, jest jego niewielki rozmiar. Kompaktowym autem łatwiej manewrować w korku oraz zaparkować na chodniku, przy krawężniku lub na parkingu pod galerią handlową. Szukanie miejsca pod blokiem w godzinach popołudniowych to jedno z największych wyzwań dla kierowców. Z małym samochodem nawet niewielka przestrzeń pomiędzy samochodami może okazać się wystarczająca do wykonania udanego manewru parkowania równoległego. Zaletą miejskich samochodów jest również małe spalanie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy w wielu miejscach tworzą się korki - podkreślają eksperci z Carfree. O niskim zużyciu benzyny w małych samochodach decyduje niewielki silnik (od 0,9 do 1,4), który jest wystarczający do codziennej, ekonomicznej jazdy po mieście.

Ekonomiczny i wygodny diesel na długie trasy

W opinii ekspertów mały silnik, w jaki są wyposażone kompaktowe pojazdy, nie sprawdzi się najlepiej podczas długiej trasy. Co więcej, mała przestrzeń w kabinie oraz mikroskopijny bagażnik sprawiają, że podróżowanie trzech lub czterech osób z walizkami nie będzie komfortowe. Dlatego przestronne auto z pojemnym bagażnikiem to strzał w dziesiątkę na duże trasy. Jak zauważają eksperci z Carfree, wielu kierowców waha się pomiędzy silnikiem benzynowym a popularnym dieslem. Przy dużych rocznych przebiegach oraz poruszaniu się głównie na trasach pozamiejskich diesle nie mają sobie równych. Wybierając samochód do jazdy po autostradach i drogach szybkiego ruchu, warto wziąć pod uwagę również ilość koni pod maską - w wielu sytuacjach dobre przyspieszenie może poprawić komfort codziennej jazdy, a w ekstremalnych przypadkach nawet uratować życie.

Zakup, a może wynajem samochodu?

Zakup nowoczesnego samochodu z dodatkowym wyposażeniem to spory wydatek. W opinii ekspertów wynajem może być bardziej opłacalnym rozwiązaniem, jeśli auto jest używane okazjonalnie. W niewielkich miejscowościach oraz małych miastach wiele spraw można załatwić, chodząc pieszo lub jeżdżąc rowerem. Warto rozważyć wypożyczenie samochodu, jeśli pokonywana w ciągu roku ilość kilometrów jest bardzo mała. To również dobra alternatywa dla tych kierowców, którzy na co dzień jeżdżą głównie po mieście małym samochodem, ale kilka razy do roku planują dłuższe trasy - na przykład wyjazd na urlop, czy do rodziny na święta - i potrzebują większego pojazdu z mocniejszym silnikiem. Zdaniem ekspertów z Carfree wynajem na okres od kilku dni do nawet pięciu lat to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ jego koszty są zdecydowanie niższe niż zakup i utrzymanie pojazdu. Kierowca nie musi płacić za obowiązkowe przeglądy samochodu oraz ubezpieczenie OC, dopłacać do AC, martwić się o parking, ani inwestować w naprawy samochodu, których ilość będzie rosła wraz z wiekiem pojazdu - zauważają eksperci. Więcej informacji o tym, co sprawia, że wynajem samochodów zyskuje coraz większą popularność, można przeczytać w artykule: Czym kierujemy się wynajmując samochód - opinie specjalistów wypożyczalni Carfree. Auto można wybrać i zarezerwować przez Internet, a dane dotyczące poszczególnych modeli oraz zasad korzystania z pojazdu można znaleźć na stronie carfree.pl. Mieszkańcy Sieradza mogą wypożyczyć auto w Łodzi oddalonej o godzinę jazdy, skąd szybko i bez problemu pojadą dalej do Warszawy, Poznania, Trójmiasta czy Wrocławia.

Fot. Materiał Partnera / Carfree

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj