Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Czy warto stosować irygatory?

Redakcja, 17.12.2018, 02:23

Na świecie powstaje coraz więcej urządzeń, które mogą nam pomóc w życiu codziennym. Zaliczyć do nich możemy również specjalistyczne urządzenia, które pomogą nam zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Dbanie o zęby jest w ostatnim czasie modne i bardzo ważne. Prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko szczotkowanie zębów 2 razy dziennie. Ważne są tutaj przede wszystkim zastosowanie odpowiednich akcesoriów. Jak i również opanowania, w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby.

← REKLAMA

Prawidłowa higiena jamy ustnej wymaga przede wszystkim stosowanie odpowiedniej szczoteczki do zębów. Warto tutaj wspomnieć o nowoczesnych szczoteczkach elektrycznych lub sonicznych. Jednak w ostatnim czasie najpopularniejszym produktem są nici dentystyczne oraz irygatory do zębów. Te dwa produkty pozwolą nam dokładnie wyczyścić trudno dostępne miejsca dla zwykłych szczoteczek. Dzięki tym sprzętom usuniemy resztki pokarmów i osad, który znajduje się w zakamarkach jamy ustnej. Wiele osób wie jak stosować nić dentystyczną, zaś irygator to nowoczesne urządzenie i nie każdy wie, do czego on służy oraz jak się nim posługiwać.

Irygator do zębów

Prawidłowa higiena jamy ustnej opiera się w głównie na tym, by dobrać odpowiednie akcesoria do jej prawidłowej pielęgnacji. Odpowiednia higiena jamy ustnej to przede wszystkim szczotkowanie zębów. Dobór odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów jest najważniejszy. Oprócz tego ważne jest również płukanie jamy ustnej i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za pomocą nitki lub irygatora.

Wiele osób zastanawiam się, co to za urządzenie. W skrócie jest to urządzenie do płukania jamy ustnej. Dobry i skuteczny irygator służy do skutecznego czyszczenia jamy ustnej oraz do masażu dziąseł. Dzięki niemu można skutecznie usunąć resztki pożywienia, które znajdują się w przestrzeniach międzyzębowych. Usuwanie odbywa się za pomocą płynu (woda i płyn do płukania jamy ustnej) wystrzeliwanego pod ciśnieniem. Stosując irygator można usunąć resztki pokarmów i osady z trudno dostępnych miejsca. Końcówka irygatora ma wysłużony kształt, dlatego łatwo dosięga do trudno dostępnych miejsc.

Dlaczego warto używać irygatorów dobrych i sprawdzonych marek?

Wielu ludzi zastanawia się, jaki irygator będzie dla nich najlepszy. Obecnie w wielu sklepach znajdziemy 2 rodzaje irygatorów: stacjonarne i bezprzewodowe inaczej przenośne. Stacjonarne przeznaczone są do użytku domowego ze względu na swoje gabaryty. Natomiast te mobilne idealnie nadają się podczas podróży i dłuższych wyjazdów.

Na rynku, jak i wielu sklepach z akcesoriami do pielęgnacji jamy ustnej możemy znaleźć wiele tego typu produktów. Wszystkie te urządzenia są renomowanych firm, należą do nich irygatory Waterpik, które w dobrej cenie znajdziemy na https://www.happydental.pl/category/irygatory-do-zebow-waterpik.

Marka ta oferuje urządzenia, które są bardzo ciche, posiadają kilka stopni regulacji ciśnienia, wymienne końcówki. Mają również możliwość zakupu specjalnej końcówki do mycia powierzchni zębów pod aparatem ortodontycznym. Irygator tej marki jest w Polsce najpopularniejszy. Tutaj przede wszystkim można polecić irygator:

  • Zestaw rodzinny - Waterpik WP-861 E2 Complete Care 5.0;
  • Nowoczesny bezprzewodowy irygator dentystyczny - Waterpik WP-560 EU;
  • Stacjonarny irygator dla dzieci - Waterpik WP-260 E2 NANO For Kids;
  • Irygator turystyczny zasilany bateryjnie - Waterpik WF-02 E2.
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj