Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wybrać sztuczną czy żywą choinkę?

Redakcja, 10.12.2018, 02:51

Większość Polaków nie potrafi wyobrazić sobie Świąt bez choinki. To pod nią kładziemy prezenty, a widok udekorowanego drzewka cieszy oczy i wprowadza do domu wyjątkową atmosferę. Być może jednak nie jest Ci obcy dylemat, dotyczący tego, jaką choinkę wybrać. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników, a także wady oraz zalety. Wszystko zależy od tego, co w świątecznym drzewku cenisz sobie najbardziej. Czy będzie to oszałamiający zapach? A może brak opadających igieł?

← REKLAMA

Żywa choinka w Twoim domu

Zacznijmy od naturalnego drzewka. Nie można odmówić mu uroku. Bez wątpienia także zapewni nam ono niepowtarzalny klimat w czasie Świąt. Jodły, sosny i świerki wypełniają domy leśnym, świątecznym aromatem i zachwycają swoją świeżością oraz błyszczącymi w delikatnym świetle lampek igłami. Niektórzy rezygnują z żywej choinki w trosce o naturę, tymczasem nie ma się czego obawiać. Wręcz przeciwnie, takie rozwiązanie jest ekologiczne, ponieważ wycinka świątecznych drzewek nie wiąże się ze zniszczeniem lasu. Przeznaczone na choinki drzewka pochodzą z takich miejsc, które są nieodpowiednie dla innych drzew. Poza tym legalne plantacje nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Po świętach bez trudu zutylizujemy choinkę, która szybko ulegnie rozłożeniu i użyźni glebę. Żywe drzewko ma także kilka wad. Należą do nich opadające igły, które nieustannie trzeba sprzątać z podłogi. To także większy koszt, ponieważ co roku jesteśmy zmuszeni do zakupu nowej choinki. Aby drzewko zachowało estetyczny wygląd na długo, musimy je regularnie podlewać i ustawić z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfer czy kominek.

A może sztuczna choinka?

Jeśli żywą choinkę zastąpimy sztuczną, kojarzony ze Świętami zapach igliwia nie będzie roztaczał się w naszym domu. Sosnowy aromat może jednak pochodzić ze specjalnych, zapachowych świec lub olejków eterycznych. Nie musimy obawiać się także, że drzewko nie będzie tak efektowne, jak naturalne. W sklepie YourHomeStory znajdziemy niejedną sztuczną choinkę, która do złudzenia przypomina żywą. Puszyste gałęzie i cieniowane kolory doskonale naśladują naturę. Możemy przebierać w rozmiarach. Znajdziemy tutaj zarówno duże drzewka, przeznaczone do przestronnych pokoi, jak i niewielkie choinki, odpowiednie do małych wnętrz. Takie drzewko to również mniejszy wydatek. Raz kupione, wystarczy na kilka, a nawet kilkanaście lat, pod warunkiem, że będziemy o nie właściwie dbać. Największą wadą sztucznych choinek jest długi czas ich rozkładu, który może wynosić nawet 400 lat. Sztuczne choinki (https://yourhomestory.com.pl/kategorie-specjalne/boze-narodzenie/sztuczne-choinki) są wykonywane z tworzywa sztucznego, mającego szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj