Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Paul McCartney - największe hity byłego Beatlesa

Redakcja, 26.11.2018, 22:57

Brytyjski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, wizjoner i eksperymentator wywarł niezbywalny wpływ na popkulturę. Współtworzył jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki, czyli The Beatles i razem z resztą czwórki z Liverpoolu podbijał listy przebojów i serca słuchaczy. Zbliżający się koncert Paula McCartneya w Krakowie to doskonała szansa, by powspominać największe hity wielkiego artysty.

← REKLAMA

Paul McCartney już niebawem w Polsce!

Brytyjski gwiazdor wystąpi na scenie krakowskiej Tauron Areny 3 grudnia 2018 roku. Zabierze wówczas swoich fanów w magiczną podróż przez dekady, wykonując niezapomniane przeboje i prezentując najnowsze kompozycje. Aby nie przegapić tego niezwykłego muzycznego wydarzenia, sprawdź bilety na koncert Paula McCartneya w Polsce. Nie należy zwlekać z nabyciem wejściówek - występ wybitnego artysty cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Największe hity Paula McCartneya - ścisła czołówka

Nazwisko wpływowego twórcy może być uznawane za synonim sukcesu. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie talent McCartneya, jego niezwykła intuicja, charyzma i ciężka praca zbudowały wielkość zespołu The Beatles i wpłynęły na popularność Wings. Muzyk z Liverpoolu jest autorem najchętniej coverowanego utworu w dziejach muzyki, czyli "Yesterday". Warto jednak zaznaczyć, że również jako artysta solowy McCartney radzi sobie doskonale i wciąż daje poznać swój geniusz. Przed koncertem sir Paula w Krakowie przypomnijmy sobie największe hity gwiazdora nagrane poza działalnością w różnych zespołach.

Maybe I’m Amazed

Wielki hit McCartneya z jego pierwszej solowej płyty wydanej w 1970 roku. McCartney nagrał ją sam z niewielką pomocą swojej ówczesnej żony, Lindy, która była inspiracją dla tej miłosnej piosenki. Tę wzruszającą balladę artysta napisał jeszcze przed rozpadem The Beatles. Utwór doczekał się wielu coverów, m.in. w wykonaniu Billy’ego Joela, Fickle Pickle i Faces.

Wonderful Christmas time

Paul McCartney nagrał też przebój bożonarodzeniowy. Utwór, który ukazał się tylko na singlu, charakteryzuje się dość ekscentrycznym brzmieniem, które na długo zapada w pamięć. Piosenka o świątecznym klimacie króluje w polskich radiostacjach w okresie poprzedzającym święta.

Every Night

Every Night to kolejny utwór z debiutanckiego albumu "McCartney". Zdobył on wielką popularność, mimo że nigdy nie ukazał się na singlu w studyjnej wersji. Paul napisał go podczas wakacji Grecji. W sesji nagraniowej wzięli udział tylko on i jego żona Linda.

Dance Tonight

Utwór zyskał popularność między innymi dzięki teledyskowi z udziałem Natalie Portman. Piosenka Dance Tonight to jeden z największych hitów McCartneya w XXI wieku.

Paul McCartney jest jednym z najciekawszych twórców muzyki pop. Na jego piosenkach wychowały się pokolenia fanów, a artyście - mimo długiej kariery scenicznej - nie brakuje energii ani nowych pomysłów. Już wkrótce fani zgromadzeni w krakowskiej Tauron Arenie będą mogli przekonać się o tym w trakcie niezapomnianego show obfitującego w momenty radości i wzruszenia.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj