Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przymierzasz się do wzięcia kredytu hipotecznego? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać

Redakcja, 12.11.2018, 20:49

Kredyt hipoteczny jest skomplikowanym produktem finansowym, wymagającym sporego zaangażowania wolnego czasu. Na ten stan rzeczy wpływają dwie kwestie: wysoka kwota wypłaconych pieniędzy oraz długi okres trwania zobowiązania, które wpływają na zwiększenie ryzyka ponoszonego przez bank. Z tego też powodu osoba ubiegająca się o ten rodzaj finansowania zakupu własnego mieszkania musi dobrze się przygotować. O czym bezwzględnie powinna pamiętać?

← REKLAMA

Jak dobrze przygotować się do uzyskania kredytu hipotecznego?
W przypadku starania się o uzyskanie kredytu hipotecznego we wstępnym etapie ważne jest ustalenie, jakie są nasze comiesięczne koszty życia. Łatwo to ustalić, prowadząc budżet domowy i spisując wszystkie wydatki, jakie ponosimy w danym miesiącu. Będzie to nie tylko ważna informacja dla banku, ale także dla samej osoby ubiegającej się o kredyt. Wówczas będzie mogła łatwo policzyć, kredyt w jakiej wysokości może wziąć, aby sprostać wieloletniemu zobowiązaniu. Doradcy finansowi jasno wskazują, że koszty stałe, w tym również pożyczki i kredyty, nie powinny pochłaniać więcej niż 50% kwoty miesięcznego budżetu. Bardzo ważna jest również wysokość zarobków, a także rodzaj umowy, na jaki dana osoba jest zatrudniona. Im większa stabilizacja finansowa, tym większe szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. W najlepszej sytuacji znajdują się te osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę i mają stały dochód.

Dlaczego tak ważne jest budowanie pozytywnej historii kredytowej?
Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową i przeanalizuje również sposób, w jaki radziliśmy sobie z zobowiązaniami finansowymi w przeszłości. Z tego też powodu warto zawczasu pomyśleć o budowaniu dobrej historii w BIK. W tym celu można korzystać z produktu bankowego, jakim jest karta kredytowa, lub też wziąć raty 0%, a następnie na czas spłacać swoje zobowiązania. Dla banku będzie to wyraźna przesłanka, że jesteśmy osobami sumiennie oddającymi pożyczone pieniądze, którym można powierzyć kolejne środki.

Z jakich powodów warto porównywać oferty banków?
Banki działają na rynku finansowym na zasadach komercyjnych, co oznacza, że ich głównym celem jest generowanie przychodu. Kredyty online muszą być więc opłacalne dla banku, a warunki udzielenia środków osobom planującym zakup mieszkania różnią się w zależności od konkretnej instytucji. Klient, którego interesuje najlepszy kredyt hipoteczny, powinien zapoznać się i porównać ze sobą oferty różnych banków po to, aby znaleźć wśród nich ten, który zaproponuje mu najkorzystniejsze zasady spłaty zobowiązania.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj