Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Działanie oleju z kryla - dlaczego warto podawać go swoim dzieciom?

Redakcja, 29.10.2018, 21:03

Kwasy omega-3 i omega-6 to hasła, którymi bombardują nas producenci farmaceutyczni oraz producenci artykułów spożywczych w popularnych reklamach. Witalne właściwości tych substancji przekładają się na lepszy stan min. układu krążenia. Chcąc odpowiednio odżywić nasz organizm, kwasów omega należałoby szukać np. w rybach morskich. Niestety, jak podają statystyki, stanowią one znikomy procent w codziennej diecie Polaków. Alternatywą jest stosowanie suplementu diety oleju z kryla. Oto kilka słów o tej wspaniałej substancji!

← REKLAMA

Czym jest olej z kryla i dlaczego ma tak duże znaczenie w kulturze dalekiego wschodu?

Zastanawiając się nad fenomenem działania oleju z kryla, trzeba sięgnąć do jego genezy. Powstaje on w jednej z największych biomas świata - ławicach arktycznego kryla. To właśnie w tym niepozornym stworzeniu tworzy się silnie bioaktywna substancja w postaci oleju. Jest on jednym z największych źródeł kwasów omega. Co ciekawe, przyjmując naturalny suplement diety w postaci tranu z kryla zapewniamy sobie bardzo efektywną i czystą formę wspomnianych kwasów omega. Niestety jakość oraz czystość ryb morskich w wielu miejscach świata pozostawia wiele do życzenia i zjadając je człowiek naraża się na działanie szkodliwych substancji, jak np. metale ciężkie.

Kwasy omega-3 i omega-6 mają znaczący wpływ na spowolnienie starzenia się organizmu. Dowodem tego jest największa średnia przeżywalność populacji Japonii, gdzie olej z kryla jest bardzo szeroko rozpowszechniony. Dobra kondycja fizyczna tamtejszej populacji, odporność na choroby cywilizacyjne oraz długowieczność może być spowodowana właśnie szerokim, pozytywnym działaniem tranu z kryla. Silne działanie antyoksydacyjne ogranicza stany zapalne oraz zmiany nowotworowe.

Dowiedz się więcej o rekomendowanym oleju z kryla: https://sklep.kenayag.com.pl

Działanie oleju z kryla - suplement na 6 z plusem!

Ważny jest nie tylko skład oleju z kryla, ale również jego budowa. Otóż występuje on w postaci fosfolipidów - tłuszczowych sfer, które są doskonale przyswajalne przez ludzki organizm. Odpowiada za to budowa fosfolipidu, przypominająca struktury komórkowe w ciele człowieka. Dzięki tym podobiznom fosfolipidy łatwiej przenikają do wnętrza komórki i tam transferują wartościowe dla nich składniki.

Fot. Olej z kryla firmy KenayAG (sklep.kenayag.com.pl)

Innym, bardzo cennym składnikiem oleju z kryla jest astaksantyna. Ten karotenoid, występujący również w algach (którymi żywi się kryl arktyczny), jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów na świecie (kilkaset razy bardziej efektywny niż witamina E oraz ponad 60 niż witamina C). Olej z kryla jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powinny mieć kluczowe miejsce w codziennej diecie.

Dlaczego warto zafundować suplement diety oleju z kryla swoim pociechom? Obecność kwasów omega mocno wpływa na funkcjonowanie i rozwój układu nerwowego. Codzienna dawka tranu z kryla poprawia koncentrację, pozwala lepiej zapamiętywać oraz wydajniej myśleć. Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym może to być naturalne doładowanie, a także niesamowita porcja witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Fot. Materiał Partnera / KenayAG

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj